DERBI SVIH DERBIJA / Real Madrid deklasirao Barcelonu i izborio finale kupa: Luka Modrić asistencijom prelomio utakmicu i odigrao maestralnu partiju

Tekstualni prijenos pratite uživo na portalu Net.hr

5.4.2023.
20:59

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale španjolskog Kupa kralja nakon što su u uzvratnom susretu polufinala na Camp Nou deklasirali Barcelonu sa 4-0 i tako nadoknadili domaći 0-1 poraz.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Karim Benzema (50, 59-11m, 81), a među strijelce se upisao i Vinicius Junior (45+2).

KRAJ PRIČE /

Uprava Dinama donijela odluku o sudbini Ante Čačića, sve je jasno: Već se zna i ime nasljednika?

Kapetan hrvatske reprezentacija Luka Modrić odigrao je još jednu dojmljivu predstavu, a u 50. minuti je asistirao francuskom napadaču za drugi gol na utakmici.

Luka Modrić je započeo u gostujućem sastavu od prve minute nakon što mu je Carlo Ancelotti dao odmor u nedjelju.

Prvu veliku priliku na utakmici imala je Barcelona u 10. minuti, no udarac Sergija Roberta je blokirao Alaba. Minutu kasnije uzvratio je Real, ali je Araujo očistio ispred Viniciusa. U 25. minuti zamalo je na odlično proigravanje zakasnio Rodrygo.

Uslijedile su minute prepune nervoze i vrlo malo igre. No, u završnici prvog dijela napokon smo vidjeli i nešto nogometa. U 45. minuti Barca je mogla do vodstva, odlično je pucao Robert Lewandowski, ali je Thibaut Courtois obranio udarac poljskog napadača. "Kraljevski klub" je jurnuo u kontru i zabio. Pucao je Vinicius, blokirao je to Kounde na gol liniji, a Benzema potvrdio. Međutim, pogodak je pripisan brazilskom napadaču.

U 50. minuti i Benzema je zabio. Francuski napadač je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora nakon Modrićevog prodora i asistencije. Luka se sjurio od aut linije i prošao Sergija Roberta te dodao Benzemi koji je sjajno pogodio za 2-0.

Katalonci su se mogli vratiti u igru u 55. minuti, no Raphina nije bio precizan. Minutu kasnije neprecizan je bio i Ronald Araujo. Novi problemi za Barcu stigli su u 58. minuti. Kessie je nagazio Viniciusa, a Juan Martinez pokazao na bijelu točku. Benzema je bio siguran s bijele točke za uvjerljivih 3-0.

Samo dvije minute kasnije moglo je biti i 4-0, Modrić je ubacio na drugu vratnicu, ali je Rodrygo kasnio za djelić sekunde. Realova golijada nastavila se u 81. minuti kada je Benzema zabio i treći pogodak na utakmici za konačnih 4-0.

UŽIVO

REAL MADRID - BARCELONA 4:0

90' KRAAAAJ. Real Madrid uništio je Barcelonu i ušao u finale kupa

80' GOOOOOOOOOOL, Što se događa na Camp Nouu. Benzama zabija hat-trick nakon sjajne kontre Real Madrida

57' GOOOOOL. Benzema zabija iz jedanaesterca. Real Madrid dominira protiv Barcelone

50' GOOOOOOOOOOL, Modrić je poslužio Benzemu koji je zabio za 2:0. Real Madrid sada ima prednost i na korak je do finala kupa

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+3' Poluvrijeme

45+1' GOOOOL! Real vodi na Camp Nouu. Golman Reala sjajno je obranio udarac Lewandowskom i zatim kreće kontra Real Madrida Pucao je Vinicius, blokirao je to Kounde na gol liniji, ali nedovoljno dobro i lopta se otktrljala u gol. Benzema ju je potvrdio, ali gol je pripisan Viniciusu.

26' Ponovno je vatreno na terenu. Vinicius i Gavi dobili su žute kartone nakon što je igrač Barcelone odnio Brazilca koji je poludio jer nije mogao dobiti loptu kod faula.

23' Barcelona nastavlja dominaciju na terenu i izgleda puno opasnije

15' Visoke su tenzije na utakmici. Raphinha je pucao, završilo je u bloku. U međuvremenu je Xavi dobio žuti karton zbog prigovora.

11' Velika prilika za Real Madrid. Vinicius je bio na drugoj stativi ali nije uspio doći do lopte

7' Camavinga je bez kontakta pao ozlijeđen. Traži pomoć, ali zasad će nastaviti susret.

2' Barcelona je bolje otvorila utakmicu i zaprijetila

1' Počela je utakmica

SASTAVI:

Barcelona: Ter Stegen - Araujo, Kounde, Alonso, Balde - Kessie, Busquets, Roberto - Raphinha, Lewandowski, Gavi

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga - Valverde, Kroos, Modrić - Rodrygo, Benzema, Vinicius

Od 21 sat Real Madrid i Barcelona igraju uzvratnu utakmicu finala kupa. Na Camp Nouuće Real Madrid pokušati dostići zaostatak od 1:0 iz prve utakmice. Pobjednik ovog dvomeča u finalu će igrati protiv Osasune, koja je u utorak navečer izbacila Athletic Bilbao.

Real je praktički izgubio sve šanse da obrani naslov u La Ligi, pa su mu ostala još dva pokušaja da spasi sezonu, Kup kralja i Liga prvaka, gdje ga u četvrtfinalu čeka Chelsea.