DOBRI NAŠ JOŠKO / Red Bull Leipzig slavio protiv Borussije i plasirao se u polufinale kupa: Gvardiol siguran i bez greške

Ranije u srijedu u polufinale se plasirao i trenutačno posljednji sastav Bundeslige Stuttgart koji je u četvrtfinalu kao gost svladao drugoligaša Nuernberg s minimalnih 1-0 (0-0).

5.4.2023.
23:00

Branitelji naslova pobjednika Njemačkog nogometnog kupa, igrači RB Leipziga plasirali su se u polufinale ovosezonskog izdanja svladavši na svom terenu Borussiju iz Dortmunda sa 2-0 (1-0) u posljednjem četvrtfinalnom ogledu.

Prvi pogodak postigao je Timo Werner u 22. minuti nakon proigravanja Simakana, da bi prolazak dalje potvrdio Willy Orban u osmoj minuti sudačke nadoknade kada je iskoristio izostanak gostujućeg vratara Kobela na svom golu. Kobel je otišao u domaći kazneni prostor na ubacivanje iz kuta, ali uslijedio je protunapad Leipziga kojega je povukao Forsberg, a Šveđanin je na kraju asistirao mađarskom stoperu za pogodak.

Hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig.