DUDU KAO U NAJBOLJIM DANIMA: / U 15 minuta zabio dva gola

Nogometaši Šahtara svladali su na gostovanju u Luhansku domaću Zorju s čak 7:1 (1:0) u prvoj utakmici 12.

30.10.2015.
22:16

Šahtar je na poluvremenu vodio samo 1:0 pogotkom Freda (39), ali u drugom poluvremenu uslijedila je prava golijada koju je u 47. minuti započeo Stepanenko pogotkom za 2:0. Na 3:0 povisio je Teixeira (58). Kamenjuka je iz kaznenog udarca smanjio na 1:3 u 66. minuti, a u 70. je Teixeira svojim drugim golom povisio na 4:1.

Eduardo ušao u 75. minuti

Tada u 75. minuti u igru ulazi Eduardo da Silva i praktično u prvom dodiru s loptom povisuje vodstvo Šahtara na 5:1. Eduardo je u 86. minuti ponovno strijelac za vodstvo gostiju 6:1, a Stepanenko svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 7-1 u četvrtoj minuti sučevog vremena.

Deseta pobjeda Šahtara u 12 utakmica

Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu.

Šahtaru je ovo bila deseta prvenstvena pobjeda te s 31 bodom iz 12 utakmica momčad iz Donjecka zauzima prvo mjesto. Drugi je kijevski Dinamo s 28 bodova i utakmicom manje. Treći je Dnjipro s 23 boda iz 11 utakmica, a Zorja je unatoč prvom domaćem porazu četvrta s 22 boda.