DRAMA KAKVA SE NE PAMTI / Pogledajte čudesnu seriju penala i trenutak nakon koje je krenula ludnica Žute podmornice

21 od 22 izvođača bili su sigurni

27.5.2021.
7:52
Screenshot

Nogometaši Villarreala pobjednici su ovosezonskog izdanja Europske lige, oni su finalu u Gdanjsku svladali Manchester United sa 12-11 (1-0, 1-1, 1-1) nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Villarreal je poveo golom GerardaMorena (29), a poravnao je EdinsonCavani (55).

Španjolski je predstavnik jednu od svojih rijetkih prilika iskoristio u 29. minuti kada je DaniParejo ubacio s lijeve strane, a Moreno izbjegao pozornosti Lindeloefa i iz blizine svladao De Geu.

Manchester United je dominirao većim dijelom utakmice, no samo je Cavani u 55. minuti uspio poslati loptu iza leđa Rullija i to uz priličnu dozu sreće jer je u gužvi u kaznenom prostoru Villarreala uspio skrenuti loptu i prevariti vratara koji se već bacio u namjeri da zaustavi udarac s distance.

Prilikom izvođenja jedanaesterca 21 od 22 izvođača bili su sigurni, a onda je udarac vratara Manchester Uniteda Davida De Gee obranio Rulli i tako postao junak Villarreala.