DOBRA FORMA / Nastavlja se dominacija Hrvata u Bundesligi: Marin Ljubičić i Luka Sučić upisali asistencije i pobjede

Nakon četiri kola LASK je na vrhu ljestvice sa 10 bodova. Jedan manje ima Salzburg, a treći je s osam bodova Sturm iz Graza

14.8.2022.
19:44
Grafika RTL.hr - Profimedia.hr - Lask instagram

Nogometaši LASK-a i dalje su vodeća momčad austrijskog prvenstva nakon što su u dvoboju 4. kola pred svojim navijačima svladali bečki Rapid s 2-1, a istim je rezultatom i drugoplasirani Salzburg kao domaćim pobijedio Wolfsberger.

ZNATE LI KOJI SU? /

Ovo je vječna tablica HNL-a: Od ugašenih klubova do onih koji su srozani do amaterizma

Bila je to prva utakmica u kojoj Marin Ljubičić, hrvatski napadač na posudbi iz Hajduka, nije uspio postići pogodak za momčad iz Linza, ali se našao u ulozi asistenta kod drugog pogotka LASK-a, koji je u 43. minuti postigao Japanac Nakamura. Domaćin je poveo u 10. minuti golom Thomasa Goigingera. Poraz Rapida je na samom kraju utakmice uspio ublažiti Marco Grull (90+3).

Ljubičić je odigrao cijelu utakmicu, a sa šest pogodaka je i dalje vodeći strijelac austrijske Bundeslige. S identičnih 2-1 je u aktualni prvak Salzburg pred svojim navijačima pobijedio Wolfsberger, a Luka Sučić je u 20. minuti asistirao za pogodak srbijanskog braniča Strahinje Pavlovića. U 41. minuti Salzburg je udvostručio prednost, a pogodak je postigao 19-godišnji slovenski reprezentativac Benjamin Šeško koji će od sljedeće sezone nositi dres RB Leipziga.

Strijelac za Wolfsberger bio je hrvatski napadač Dario Vizinger (90+3) koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena. Luka Sučić je igru napustio u 75. minuti.Nakon četiri kola LASK je na vrhu ljestvice s 10 bodova. Jedan manje ima Salzburg, a treći je s osam bodova Sturm iz Graza.