Olimpija se prvom pobjedom u natjecanju podigla na 16. mjesto

24.10.2024.
23:09
Damjan Žibert / 24ur.com

Hrvatski napadač Ivan Durdov odgledao je s klupe pobjedu svoje Olimpije u drugom kolu Konferencijske lige. Zmajčeki su na domaćem terenu s 2:0 svladali austrijski LASK za koji su s klupe ušli Marin Ljubičić i Hrvoje Smolčić. Za Olimpiju su zabijali Alex Blanco u 14. i Pedro Lucas u 80. minuti. Olimpija se prvom pobjedom u natjecanju podigla na 16. mjesto.

'ON MI JE SVE' /

Rakitić otvorio dušu: 'Da nije bilo Bilića, najvjerojatnije ne bih igrao za Hrvatsku'

Domaće pobjede ostvarili su i Helsinki te velški TNS. Finci su kod kuće svladali Dinamo Minsk s 1:0 pogotkom Mollera u 46. minuti. TNS je pak s 2:0 pobijedio kazahstansku Astanu, a zabijali su Rory Holden u 40. i Declan McManus iz kaznenog udarca u 78. minuti. I jednom i drugom klubu ovo je bila prva pobjeda u natjecanju. Helsinski sada zauzima 23., a TNS 19. mjesto.

Švicarski Lugano u gostima je slavio protiv češke Mlade Boleslav s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Renato Steffen u 38. minuti. Lugano tako ostaje stopostotan i drži visoko 4. mjesto.

Luka Capan odigrao je cijelu utakmicu u domaćem porazu svog TSC-a od varšavske Legije. Za Poljake su zabijali Bartosz Kapustka u 11., Luquinhas u 47. i Kacper Chodyna u 62. minuti. Legia se s dvije pobjede iz dvije utakmice nalazi na trećem mjesto dok je TSC bez bodova.

Domaći poraz upisao je i ciparski Pafos naših Ivice Ivušića i Ivana Šunjića. Njih je na domaćem terenu pobijedio Heidenheim s 1:0 zahvaljujući golu Patricka Mainke u 25. minuti, Šunjić i Ivušić odigrali su cijeli susret za domaće.
Jedini remi cijele večeri odigrali su u Španjolskoj Betis i Kopenhagen. Betis je rano poveo pogotkom Ezzalzoulija u osmoj minuti, a izjednačio je Kevin Diks iz jedanaesterca u 77.