MOGUĆ OKRŠAJ PROTIV GRKA / Kako za sada stvari stoje, Dinamu u nokaut fazi KL-a prijete opasni suparnici, ali i stari znanci

Računica je jasna - Dinamu je u posljednjoj utakmici protiv Ballkanija na Maksimiru, koja je na rasporedu 14.12. dovoljan bod kako bi osigurao drugo mjesto i prolazak u nokaut fazu.

1.12.2023.
9:11

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazastansku momčad s 2-0 (0-0) u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja.

RAČUNICA JE JASNA /

Viktoria je upisala i petu pobjedu u Dinamovoj skupini: Evo što to sad znači za Plave

Prvi pogodak postigao je Gabrijel Vidović u 48. minuti, svladavši domaćeg vratara Josipa Čondrića udarcem s 12-13 metara u donji desni kut.

U 73. minuti Astana je ostala s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dušan Jovančić, a Dinamo je u 79. minuti iskoristio brojčanu prednost. Nakon udarca iz kuta Petra Sučića, Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2-0.

Astana je prva imala veliku priliku doći do vodstva već u 12. minuti, nakon dosuđenog kaznenog udarca zbog prekršaja Josipa Mišića na Astanovu, ali je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio ne pretjerano snažan udarac po sredini gola Gambijca Demba Darboea.

Tko prijeti u nokaut fazi?

Nažalost, neće moći ispuniti prvi cilj, a to je osvajanje prvog mjesta. Prvoplasirane momčadi preskaču jedno kolo nokaut faze te odmah igraju osminu finala, dok će Dinamo put do tamo morati tražiti preko 1/16 finala.

Dinamo će u 1/16 finala igrati s nekom od trećeplasiranih momčadi iz skupina Europske lige. Kako za sada stvari stoje to bi mogli biti: Olympiacos ili TSC  Bačka Topola, AEK ili Ajax, Betis/Rangers/Sparta/Aris, Sturm ili Rakow, Union ili LASK, Panathinaikos ili Maccabi Haifa, Servette, Qarabag ili Molde.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka