DINAMOVCI OPTIMISTIČNI: / 'Nadamo se punom Maksimiru, možemo izboriti Ligu prvaka'

U uzvratu igramo doma i nadamo se da idemo po Ligu prvaka

22.8.2018.
23:56
Screenshot: HRT

U prvom susretu završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka Dinamo je u Bernu odigrao 1-1 protiv švicarskog prvaka Young Boysa i odluka o putniku u elitno natjecanje 'Starog kontinenta' past će 28. kolovoza na stadionu Maksimir.

YOUNG BOYS – DINAMO 1:1: Nakon šoka na početku, Dinamo je sjajnim golom Oršića osigurao pozitivan rezultat za uzvrat

Švicarski prvak je poveo u 2. minuti golom Kevina Mbabua, a izjednačio je Mislav Oršić u 40. minuti.

Plasmanom bi Dinamo zaradio 15 milijuna i 250 tisuća eura

Uzvratni susret je 28. kolovoza na stadionu Maksimir. Plasmanom u natjecanje po skupinama Dinamo bi zaradio 15 milijuna i 250 tisuća eura, pobjeda u Ligi prvaka nagrađuje se s 2,7 milijuna eura, dok remi u skupini vrijedi 900.000 eura.

"Bila je to utakmica s prevelikim ulogom. Ušli smo u dvoboj prerezervirano, bili smo blijedi u prvom poluvremenu. Cilj nam je bio pozitivan rezultat, nije nas zanimala ni igra ni dojam. Imamo realne izglede, rekao je vratar Dinama Danijel Zagorac nakon remija u Bernu protiv Young Boysa, javlja web izdanje HRT-a.

Zagorac je bio jedan od ponajboljih Dinamovih igrača, zaustavio je niz opasnih udaraca domaće momčadi. Što im je na poluvremenu rekao trener Nenad Bjelica u svlačionici?

"Neka to ostane tajna", rekao je Zagorac uz osmijeh pa dodao:

'Sva sreća zabili smo iz kontre, u drugom poluvremenu je bilo lakše'

"Nadam se da ćemo imati pravu podršku navijača i da ćemo se zajedno veseliti".

Dinamov strijelac Oršić rekao je, javlja HRT, kako je bila teška utakmica i kako je gol na početku usmjerio utakmicu.

"Sva sreća zabili smo iz kontre, u drugom poluvremenu je bilo lakše. U uzvratu igramo doma i nadamo se da idemo po Ligu prvaka. Bilo je teško priviknuti se za umjetnu travu, ali dobro. Zadovoljni smo rezultatom", izjavio je Mislav Oršić.

Dugo će pamtiti 40. minutu i izjednačujući gol:

"Vidio sam prostor, samo sam krenuo. Malo sam gledao golmana, vidio sam što će pa sam pucao. Nadam se da će biti barem polupun ili pun Maksimir da zajedno uđemo u tu Ligu prvaka".