PLAVI STROJ / Dinamo u šarenom sastavu nakon osam utakmica primio pogodak, a nakon toga Makedonci su gadno nastradali

Više od 750 minuta Plavi su bili bez primljenog pogotka, ali trenutak nepažnje na kraju ih nije skupo koštao

16.1.2024.
16:42
pixsell

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su četvrtu pobjedu na zimskim pripremama, a u susretu sa Makedonijom GP Sergej Jakirović dao je priliku igračima iz drugog plana.

NEOPISIVO /

Hrvatska je pred vratima raja, Ivica Tucak nam poručuje: 'Ponosan sam na svoje dečke, a o nekim stvarima ne treba trošiti riječi'

NEOPISIVO /

Plavi su krenuli u sastavu Nevistić - Mikić, Bernauer, Cvetko, Graonić - Sučić, Ljubičić - Špikić, Bulat, Vidović - Kulenović, a nakon 25. minuta poveli su pogotkom Kulenovića. Ipak, u 32. minuti Makedonci su šokirali Zagrepčane. Ljubičić je napamet vraćao loptu Graoniću koji se poskliznuo, a sve je ispratio Ljatifi koji je zabio za 1-1. Bio je to prvi primljeni gol Plavih nakon osam uzastopnih susreta bez primljenog pogotka.

U drugom dijelu dinamovci su se probudili i na neki način iskalili bijes na makedonskom sastavu zabivši još tri pogotka. Prvo je u 64. minuti zabio Brodić, u 82. je na 3-1 povisio Vidović, a u 85. minuti svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Brodić i tako postavio konačnih 4-1.

Pred Dinamom je još jedna pripremna utakmica, u srijedu će Plavi odmjeriti snage sa poljskim Slaskom, a to će im ujedno poslužiti kao generalna proba za nastavak sezone.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO