DINAMO - TOTTENHAM 3:0: / Ljudi moji, je li ovo moguće? Čudesni Oršić srušio Spurse i odveo nevjerojatni Dinamo u četvrtfinale

Uzvratna utakmica osmine finala Europske lige; Maksimir - Zagreb

DINAMO - TOTTENHAM 3:0 (3:2)

DINAMO: Livaković - Ristovski, Lauritsen, Theophile, Franjić - Jakić - Ivanušec, Majer, Ademi, Oršić - Petković

TOTTENHAM: Lloris - Aurier, Sanchez, Dier, Davies - Sissoko, Ndombele - Bale, Lucas Moura, Lamela - Kane

Nogometaši zagrebačkog Dinama priredili su čudo nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige na stadionu Maksimir nakon produžetaka pobijedili Tottenham s 3:0 i tako nadoknadili poraz 0:2 iz prve utakmice.

Čudesni Oršić zabio hat - trick

Tottenham je u Londonu slavio sa 2:0, no Dinamo je u uzvratu golovima Mislava Oršića (63, 83, 106) uspio prirediti senzaciju izborivši plasman u četvrtfinale.

U šokantnom tjednu u kojem je ostao bez trenera Zorana Mamića koji presudom Vrhovnog suda mora na četiri godine i osam mjeseci u zatvor zbog sudjelovanja u izvlačenju 116 milijuna kuna iz Dinama, "Modri" su odigrali jednu od najbolji utakmica posljednjih godina.

Mamićevo mjesto zauzeo je njegov pomoćnik Damir Krznar ostvarivši jednu od najvećih pobjeda u povijesti kluba. Posljednji put Dinamo je igrao u četvrtfinalu nekog europskog Kupa 1970. godine, kada je poražen u četvrtfinalu Kupa kupova od Schalkea.

Ždrijeb parova četvrtfinala je petak u Nyonu.

Svjestan kako ima dva gola prednosti iz prve utakmice Jose Mourinho je postavio čvrsti blok pred svoja vrata i kontrolirao je igru. Nije bilo potrebe juriti i riskirati. Dinamo se trudio, ali u prvih pola sata nismo vidjeli previše opasnosti ispred Livakovića i Llorisa.

Drugo poluvrijeme za pamćenje

No, u završnici je svaki klub imao po jednu priliku. Lovri Majeru se otvorio prostor u 35. minuti, pucao je, ali je lopta prošla pored stative. Gosti su uzvratili u 44. minuti, no Livaković je obranio Kaneov udarac.U prvih 45 minuta Dinamova obrana je dobro funkcionirala, no nedostajalo je konkretnosti na drugoj strani terena.

U nastavku susreta hrvatski prvak je zaigrao hrabrije i u 62. minuti Oršić je fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0. Oršić je ušao s krila na svoju desnu nogu i zabio u rašlje pored nemoćnog Llorisa.

Gosti su u 72. minuti bili korak do izjednačenja, Lo Celso je šucao, no Livaković je sjajno obranio.

Pet minuta prije kraja Dinamo je uspio zabiti i drugi gol i tako anulirati zaostatak iz prve utakmice, a ponovo je zabio Oršič. Ademi je prošao po lijevoj strani, dodao do Atiemwena koji je sjajno proigrao do Oršića koji je zabio za 2-0.

Oršić u 106. za 3:0

Čudo nad čudima se dogodilo u 106. minuti kada je nevjerojatni Oršić zabio hat-trick. Dobio je loptu na lijevom krilu, probio se kroz trojicu igrača Tottenhama i s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut.

U samoj završnici utakmice Livaković je dva puta čudeso reagirao obranivši gol za veliko slavlje "Modrih".

GOTOVO JEEEE.... DINAMO JE U ČETVRTFINALU

121' - Šteta, Luka Ivanušec je propustio čisti zicer za točku na i.

120' - Malo je do kraja. Dvije su minute sudačke nadoknade.

116' - Brani Livaković, još jedna obrana Livakovića, još jedna obrana Livakovića, blok, udarac, neće pa neće... Tottenham ne može zabiti kad je Livi na golu. Kakva utakmica ljudi...

TREĆI POGODAK U MREŽI TOTTENHAMA: /

Nevjerojatne scene događaju se na Maksimiru, evo kako je opet zabio Oršić

111' - Mogu li Plavi izdržati i kreirati čudo?

107' - GOOOOL - Miiiislaaaav Orrršićććć zabija za 3:0. Hat-trick Mislava Oršića. Ljudi moji, je li ovo moguće? Što je ovo sad, pa Dinamo je ovim rezultatom među osam najboljih EL.

106' - Počeo je drugi produžetak.

105' - Teophile-Catherine izbacuje i sudac svira kraj prvog produžetka. Imaju li dinamovci još snage za posljednjih 15 minuta?

102' - Tottenham i dalje igra vrlo mirno. Uf, Bale je sad tukao s 18 metara ali otišlo je to pored vrata. Izostao je sad blok ali srećom Bale ne pogađa.

100' - Evo sad polukontre Tottenhama. Ništa od toga, brzo se vraćaju dinamovci.

96' - Kakva prilika za Dinamo! Leovac je pucao ali lopta odlazi pored gola.

95' - Mourinho je zabrinut, Dinamo nabrijan do bola kako se ono kaže.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90'+3 - Završilo je prvih 90 minuta. Gledat ćemo produžetke.

90' - Sudačka nadoknada je 3 minute i onda, ako ne padne neki gol, slijede produžeci.

83' - GOOOOL - Mislav Oršić zabija svoj drugi gol na utakmici, Plavi su anulirali -2 gola iz prvog dvoboja u Londonu. Atiemwen, koji je ušao umjesto Jakića, ubacio je loptu u šesnaesterac, ona je došla do Oršića koji je pucao s desetak metara od gola i fantastično je pogodio gornji desni kut za 2:0. Mislav je postao prvi nogometaš koji je zabio Spursima najmanje dva gola u EL još od Aubameyanga tamo 17. ožujka 2016. OVDJE pogledajte i pročitajte kako je to izgledalo.

71' - Ufffff, mogli su sad Spursi zabiti. Ovo je bilo jako opasno sad, ali Liva to sjajno brani. Tottenham je nakon dugo vremena otišao naprijed, Moura je bio sam na lijevoj strani, dodao je u peterac Lo Celsu koji je pucao, lopta je pogodila nekoga na putu do gola, ali to nije prevarilo Livakovića koji je uspio izvaditi loptu iz gola. Išla je uz samu desnu stativu. Hvala Bogu, nije lopta ušla u gol.

69' - Tottenham je nemoćan u nastavku, Mourinho nije zadovoljan.

70' - Dinamo leti nakon vodećeg gola, dominiraju Plavi, Spursima je čini se voda u ušima. Agresivniji je Dinamo i puno bolji u nastavku, Tottenham se totalno povukao i čekao je kontru i protivnikovu pogrešku, ali Dinamo je iznenadio njih. I to kako...

68' - Dele Alli ide iz igre, kao i Wings. Ulaze Lo Celco i Ndombelle.

66' - Napadaju Plavi, napada Dinamo.

62' - GOOOOL - Dinamo vodi 1:0. Mislav Oršić je zabio eurogol, nevjerojatno, s 16 metara lagano s lijeva. Lloris nije tu mogao ništa. Dobio je loptu na lijevom rubu šesnaesterca, namjestio se na desnu nogu, opalio bombu i pogodio desne rašlje, a Lloris se ispružio koliko je dug i širok Spektakularan gol hrvatskog reprezentativca. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

60' - Lamela izlazi, Bale ulazi. Promjena kod Spursa.

54' - Jedno ispucavanje Teophilea - Catherina nekontrolirano pomalo ali nisu niti Englezi brzo, na svu sreću, reagirali.

53' - Ristovski je ubacio u peterac ali nikog tu nije bilo, no korner je ipak. Netko je dirao loptu. Korner je izveden ali nema gola.

50' - Dobra sad akcija Dinama, Majer se dobro ubacio u kazneni prostor i dodao Petkoviću ali Dier je blokirao taj pokušaj.

47' - Jakić je pogriješio ali i Moura onda nije uspio doći do lopte koju je dodao slabo i prekratko Kane.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

44' - Livaković briljantno brani Kaneu udarac upućen po podu malo iz kosa s lijeve strane s nekih 6 metara.

43' - Nakon napada Tottenhama koji nije uspio, Plavi imaju posjed. Majer i Ivanušec dosta kombiniraju.

41' - Evo polukontre Dinama. No, sporo ta lopta ide, Englezi se vraćaju i zatvaraju prilaze golu.

40' - Ristovski izbacuje loptu.

36' - Još jedna dobra akcija Dinama, Sanchez je sad loše reagirao i Lloris to brani. Igra Dinamo, napadaju Plavi.

35' - Jaooooo, kakav udarac Majera. Ciljao je, gađao je bliži kut, ali otišlo je to pored vrata. Ovo je prva prilika na utakmici.

33' - Napad je za Tottenham, pletu mrežu Englezi, mirno kruži lopta, još jedan pokušaj dijagonale i ništa. Lopta je za Plave. Dinamo je odlučio zatvoriti prilaze svojim vratima i držati što dulje rezultat, ne primiti gol, pa eventualno iznenaditi s pogotkom i smanjiti na 2:1 zaostatak iz prvog susreta.

31' - Korner je za Dinamo. Ademi ga je izborio. Majer će izvesti korner. Daleko je lopta otišla, ideja je da dođe do Ademija. Prekršaj Jakića za žuti karton. Zaustavio je moguću kontru. Desetu euro utakmicu igra Jakić.

29' - Dinamo forsira duge loptu za Brunu Petkovića koji vodi pravi rat na terenu sa stoperima Tottenhama. Dier i Sanchez su svako malo s njim u duelima, ali sudac najčešće svira prekršaj za Tottenham u tim duelima.

28' - Theophile je dobro osjetio napad Spursa i blokirao udarac Lameli.

22' - Žuti karton za Lamelu.

16' - Ivanušec jedan na jedan, križanje s Ademijom, udarac i ništa. Blok Engleza je čvrst, neprelazan, Plavi jedva uspiju iznijeti loptu van.

13' - Aurier izlazi odmah na Oršića. Lopta je za Tottenham, Spursi grade napade polako od zadnje linije. Ubačaj s lijeve u sredinu ali nitko nije bio u petercu.

9' - Evo sad jedne kombinacije, Dele Alli je nakon kombinacije htio pucati ali preskočila mu je lopta preko noge. Neka i dalje samo preskače, bit ćemo sretni zbog toga.

7' - Visoki presing sad Engleza, Ademi šalje loptu u aut.

3' - Plavi imaju posjed u ove prve tri minute, Spursi su postavljeni defenzivnije nego u Londonu.

2' - Franjić i Jakić kombiniraju u obrani, Jakić će večeras ići dosta iza vezne linije. Evo šuta Petkovića, ravno u ruke Llorisu.

1' - Počela je utakmica. Sretno Dinamo.

18.49 - Počela je lagana kiša na Maksimiru.

18.44 - Alen Peternac je za kameru Arena Sporta neposredno uoči dvoboja rekao: "Svi su spremni, puni elana, motivacije. Ovo je povijesna utakmica, mislim da smo i tamo bili dobri. Imamo dvostruki zadatak da ne primimo gol, ali da zabijemo dva ili više. Franjić bolje igra u sredini ali mislim da će on na lijevom boku dobro odigrati. Mourinho ništa ne prepušta slučaju. Sigurno neće htjeti propustiti šansu".

18.41 - Moharrami i Gvardiol su jedini koji nedostaju, ali ovaj put će na lijevom boku umjesto Leovca zaigrati dolje spomenuti Bartol Franjić, dok je na desnom siguran starter Stefan Ristovski. Granitnu obranu ispred Livakovića činit će Lauritsen i Theophile-Catherine.

Već tradicionalno, korektor vezne linije bit će Jakić, na desnom krilu ordinirat će Ivanušec, na lijevom će juriti Oršić, a u sredini će napade kreirati Majer i Ademi. Najistureniji napadač će i ovaj put biti Bruno Petković, koji će tražiti pukotine, rupe između linija i ubacivat se, ali i ići visoko po loptu i puštat iza sebe suigrača koji će se ubacivati.

18.36 - Predsjednik HNS-a Davor Šuker je za kameru Arene Sporta uoči utakmice, ispod maksimirskog Zapada, istaknuo: "Poznajemo se iz svijeta nogometa, respektiram ga, cijenim ga kao ličnost, profesionalca i trenera. On je poseban, baš sam jutros bio s njim. Ukoliko Tottenham malo podcijeni Plave, evo njima šanse. Mislim da naš nogomet je postavljen dobro u Europi i da je napredovao. Još ćemo napraviti 4 hibridna terena u Hrvatskoj", kazao je Davor Šuker.

17:42 - Stigli su početni sastavi. Najveće iznenađenje je Franjić na poziciji lijevog bočnog na kojoj ga nismo navikli gledati.

Momčad zagrebačkog Dinama u četvrtak od 18.55 sati na svojem Maksimiru igra uzvratnu utakmicu osmine finala Europske lige protiv Tottenhama.

Prva utakmica u Londonu završena je pobjedom Tottenhama od 2:0 i sada je pred modrima jako težak zadatak, gotovo "nemoguća misija", u kojoj će tražiti veliki preokret za plasman u četvrtfinale.

Novi čovjek na klupi

Modre u ovoj utakmici neće voditi dosadašnji trener Zoran Mamić, koji je u ponedjeljak podnio ostavku nakon što je pravomoćno osuđen na 4 godine i 8 mjeseci zatvora zbog izvlačenja novca iz Dinama.

Modre će u protiv Tottenhama voditi dosadašnji Mamićev pomoćnik Damir Krznar.

“Svi znate, vratili smo se iz Londona nakon dobre utakmice. Zaostatak je velik, ali nije nenadoknadiv. Možemo na Maksimiru ići i malo preko maksimuma i doći do onog što nas zadovoljava, a to je jedino prolaz”, rekao je Krznar pa odgovorio na pitanje kako će se snaći sada kada je preko noći postao trener i hoće li što mijenjati:

“Predstoji završni trening, ali nema velikih promjena, ja sam dio Zoranovog stožera. Zajedno smo 7,8 godina i razmišljali smo vrlo slično. Veliki je gubitak to što nemamo Zorana, ali vjerujemo da se kao profesionalci možemo prilagoditi situaciji”, izjavio je.

Serge Aurier i Mislav Oršić

'Mislim da nikad nisam doživio takvu situaciju'

Trener Tottenhama, slavni Jose Mourinho, osvrnuo se u najavi utakmice na promjenu trenera u Dinamu.

"Ne bih to previše komentirao. Jako je neobična situacija, mislim da ju nikad nisam doživio. Ali što je tu je. Radi se o istim igračima, a momčad preuzima pomoćni trener. Mislim da ćemo gledati isti Dinamo kao u prvoj utakmici. Mamićev asistent sigurno s njim dijeli filozofiju”, rekao je Mourinho pa se osvrnuo na izostanke nekih svojih igrača:

“Hojbjerg je suspendiran, a Son ozlijeđen. Rondon nije prijavljen za Europa ligu. Svi osim njih su na raspolaganju, Lo Celso je počeo trenirati. Što se tiče Sona, zaista ne znam kad će se vratiti, ali za sutra ga sigurno nema. Ako je igrač ozlijeđen, nije bitno radi li se o prijateljskoj ili službenoj utakmici. Južna Koreja uskoro ima utakmicu, ali ako im dokažemo da je ozlijeđen, oni ništa tu ne mogu napraviti. Ako ne može igrati za klub, ne može ni za reprezentaciju”, rekao je Portugalac.

Marin Leovac (lijevo) i igrač Tottenhama Erik Lamela u prvoj utakmici

Prijenos utakmice je na kanalu Arena Sport 3, a moći ćete je pratiti i na portalu Net.hr u tekstualnom prijenosu.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.