Dinamo si pobjedom u Austriji osigurao ogromnu zaradu

Svaka pobjeda u Ligi prvaka donosi više od dva milijuna eura

23.10.2024.
23:00
Marko Lukunic/PIXSELL

Velika pobjeda u Austriji donijela je Dinamu puno više od tri boda. Dinamo je ovom velikom pobjedu stigao do 4 boda u Ligi prvaka te velike zarade. Da razjasnimo, svaka pobjeda u Ligi prvaka nagrađuje se s 2,1 milijuna eura za pobjedničku momčad.

Tako je i Dinamo večerašnjom pobjedom u Austriji protiv domaćina RB Salzburga, prvom gostujućom u Ligi prvaka od 1998., zaslužio veliki bonus. U slučaju da je susret završio neodlučeno, Dinamo bi u džep spremio 700 tisuća eura.

VJEROVALI ILI NE /

Dinamo je na ljestvici Lige prvaka ispred Bayerna

Kad se zbroje iznos osvojen danas, onaj od 30 milijuna eura koje je Dinamo dobio za uspješnu kvalifikaciju za Ligu prvaka i 700 tisuća za remi s Monacom Dinamo je samo sezone samo za tri odigrane utakmice u Ligi prvaka zaradio gotovo 34 milijuna eura.

Dinamo je slavio s 2-0, a pogotke vrijedne više od dva milijuna eura zabijali su Kulenović u 49. i Petković u 84, minuti. Dinamu je uvelike pomogao i domaći vratar Schlager koji je zaradio izravni crveni karton u 66. minuti zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora.