DINAMO REMIJEM ZAVRŠIO S PRIPREMAMA U SLOVENIJI: / Modri se dva puta vraćali iz ponora, ali snage za preokret nisu imali

Pred prvacima je utakmica Superkupa s Rijekom

6.7.2019.
14:15
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama remijem s ruskim Orenburgom 82:2) završili su s pripremama u Sloveniji.

Ruski prvoligaš prvi je stigao u vodstvo. U 30. minuti Maljarov je u punom trku loptu sa 16 metara preko istrčalog Livakovića poslao u mrežu za vodstvo. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko dobrih pokušaja s obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

BAD BLUE BOYSI POKUŠALI ULETJETI NA STADION U SLOVENIJI: /

Sukobili se s policijom, ima i uhićenih!

U nastavku, točnije u 47. minuti Čuže je odigrao za Gojaka, koji je s desne strane kroz noge suparnika odigrao za Kadziora, a ovaj iskosa kroz tri protivnička igrača poslao loptu u suprotni kut.

Despotović brži

Rusi su uzvratili u 60. minuti. Perić je glavom pokušao zaustaviti dugu loptu s polovice Dinama, ali je u padu nespretno poslao prema kaznenom prostoru Dinama, a u trku s Livakovićem Despotović je bio brži i iz blizine iskosa prazan gol za 2:1.

U 71. minuti Pinto se riješio čuvara i ubacio s lijeve strane, Majer s oko 18 metara gurnuo loptu u kazneni prostor gdje je bio Ćuže, koji na kraju s nekoliko metara šalje u mrežu.

Kako je objavljeno na službenoj stranici Dinama delegacija se nakon utakmice uputila prema Zagrebu. Slijedi dan odmora a onda nastavak priprema za utakmicu Superkupa s Rijekom iduće subote.

GNK Dinamo - FK Orenburg 2:2 (0:1)

Prijateljska utakmica, 6.7.2019., stadion Fazanerija, Murska Sobota

Sudac: Darjan Kovačić

Dinamo: Livaković - Stojanović (od 23. Pinto) (od 77. Andrić), Theophile (od 64. Lešković), Perić (od 64. Gvardiol), Leovac (od 64. Šitum) - Kadzior (od 64. Atiemwen), Ademi (od 64. Gjira), Gojak (od 64. Majer) - Hajrović (od 46. Ćuže), Oršić (od 46. Marin), Gavranović (od 64. Petković)

Orenburg: Dovbnia - Šakov, Sivakov, Kozlov - Malik, Miškić, Ajupov, Terehov - Maljarov, Ricardo - Despotović

Žuti kartoni: Despotović, Gavranović

Strijelci: 0:1 Maljarov (30.), 1:1 Kadzior (47.), 1:2 Despotović, 2:2 Ćuže (71.)