DINAMO ZADRŽAO VRH: / Fiolić novi junak Modrih, sjajni veznjak zabio i asistirao, Osijek slomio Inter u Gradskom vrtu

Nogometaši Dinama, Hajduka i Osijeka upisali su pobjede u susretima šestog kola Prve HNL.

20.8.2017.
22:53
Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo 2-0, Osijek je u Gradskom vrtu bio bolji od Intera 3-0, dok je Hajduk kao gost deklasirao Rudeš 4-0.

"Modri" su poveli u 19. minuti nakon sretnog gola Fiolića, a pitanje pobjednika riješili su u 66. minuti golom Rrahmanija na asistenciju Fiolića. (Golove pogledajte ispod!)

HAJDUK PREGAZIO RUDEŠ U KRANJČEVIĆEVOJ: Said zabio tri gola, Zagrepčani već u prvom poluvremenom zaradili dva crvena

SLAVEN BELUPO NA MAKSIMIRU: Mamić i Horvatinčić srdačno se pozdravili na trbinama

Hajduk je bez većih problema slavio u 'Kranjčevićevoj' protiv novaka u prvoligaškom društvu Rudeša. Gostima su pomogla i dva crvena kartona koja su domaći igrači zaradili u prvih pola sata susreta. Prvo je u 24. minuti pocrvenio Vuco, a šest minuta kasnije i Borevković. Strijelci za Hajduk bili su Said (12, 45+1, 59), Barry (39)

Osijek je sat vremena lomio Inter i onda sve riješio u razmaku od pet minuta. U 65. minuti je zabio Šimunec za 1-0, a pet minuta kasnije Ejupi je povisio na 2-0. U sudačkoj nadoknadi Dalić je zatresao vlastitu mrežu za konačnih 3-0.

20.08.2017., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski telekom Prva liga, 6. kolo, NK Osijek - NK Inter Zapresic. Navijaci. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Hajduk ima 13 bodova, dok je Rijeka treća sa 12 bodova koliko ima i Osijek na četvrtom mjestu. Na začelju su Istra 1961 i Rudeš sa po dva boda.

REZULTATI 6. KOLA Rudeš - Hajduk 0-4 (Said 12,45+1,59, Barry 39) Dinamo - Slaven Belupo 2-0 (Fiolić 19, Rrahmani 66) Osijek - Inter 3-0 (Šimunec 65, Ejupi 70, Dalić 90-ag)

Petak: Istra 1961 - Cibalia 0-1 (Gojković 26-ag) Subota: Rijeka - Lokomotiva 2-1 (Bradarić 80, Matei 90+4 / Majer 16)

UŽIVO

Dinamo - Slaven Belupo 2:0

Dinamo: Zagorac - Matel, Sigali, Rrahmani, Sosa - Doumbia, Gojak - Fiolić, Olmo, Fernandes - Henriquez. Klupa: Mikulić, Hodžić, Pavičić, Benković, Stojanović, Lešković i Perić.

Slaven Belupo: Marković - Šarlija, Musa, Katić - Purić, Vidović, Telushi, Vrljičak - Ivanovski, Pejić, Trebotić.

77' Fernandes je nespretno zahvatio loptu i s desetak tukao iznad gola.

66' GOOl Dinamo je povisio vodstvo. Rrahmanij je zabio. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca glavom je posalo loptu u meržu. (Gol pogledajte ovdje)

49' Henriquez je tukao s oko 18 metara, loptu je otišla pokraj desne vratnice.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

39' Prošao je Olmo po lijevoj strani Telushija, potom je htio ubaciti u peterac, ali lopta je završila u bloku.

38' Matel je izveo slobodni udarac s desne strane, na drugoj vratnici do lopte stigao Sigali, koji je zatresao vratnicu.

36' Otkako su zabili gol Modri dominiraju.

20' GOOL Ivan Fiolić zabio je za vodstvo Dinama. Tuako ej veznjak sikosa s 18 metara, lopta se na putu prema golu odbila od bloka i prevarila vratara. Bila je to prva prilika Modrih i prvi udarac. (Gol pogledajte ovdje)

19' Nemoćan je u ovim trenucima Dinamo.

1' Počela je utakmica.