JAKO GA POGODILO / Nakon što je zabio, Dejan Lovren poslao poruku kritičarima: 'Nadam se da sam vas ušutkao...'

Lovren je postigao treći gol Hrvatske u pobjedi (3:1) nad Austrijom u šestom kolu lige nacija

26.9.2022.
10:49
Igor Soban/PIXSELL

Hrvatski nogometni reprezentativci pobijedili su Austriju u Beču s 3-1 (1-1) u posljednjem, šestom kolu skupine 1 elitne Lige nacija, čime su ostali na prvom mjestu ljestvice te osigurali odlazak na Final Four ovog natjecanja.

NIJE MOGLO BEZ TOGA /

Kaos na utakmici Vatrenih u Beču: 'Cijelu utakmicu su vikali "HNS, pe*eri", onda su zapalili bengalku i poludjeli...'

Hrvatska je ostvarila četvrtu u nizu pobjedu u Ligi nacija, a povela je već u šestoj minuti kada je na asistenciju Nikole Vlašića precizan bio Luka Modrić. Samo tri minute kasnije domaćin je izjednačio, a glavom je pogodio Baumgartner.

Iako je Austrija u nastavku susreta bila bolja Hrvatska je sve riješila unutar samo četiri minute drugog poluvremena. Prvo je u 69. minuti odlično glavom reagirao Marko Livaja i nakon asistencije Perišića pogodio uz austrijsku vratnicu za 2-1, dok je u 72., na dodavanje Majera, gol za konačnih 3-1 postigao Dejan Lovren, također preciznim udarcem glavom.

'Nije lijepo kada se tako priča'

Lovren, strijelac trećeg gola za Hrvatsku, nakon utakmice je odgovorio onima koji smatraju da je njegovo vrijeme u nacionalnoj momčadi završilo.

"Ključno je da završimo na Final Fouru. Austrija je igrala dobro, pogotovo u prvom poluvremenu, tražili smo se, ali probudili u drugom poluvremenu i pokazali pravo lice Hrvatske", rekao je Lovren za HRT.

Potom se Lovren osvrnuo na kritike.

"I dalje vjerujem u sebe, kad ću osjetiti da više ne mogu pomoći reprezentaciji, bit će trenutak za reći zbogom, ali osjećam se dobro. To što sam zabio gol, nema veze s tim. Nije lijepo kad se priča na takav način, nadam se da sam na jedno vrijeme ušutkao svoje kritičare", rekao je i zaključio:

"Ne pogađaju me kritike, ali nemojte otpisivati igrače."