'VRUĆA' TEMA / Dambrauskasa pitali treba li njegova zvijezda dobiti poziv u hrvatsku reprezentaciju: 'Zlatko Dalić zna što radi...'

Dario Melnjak je bio ponajbolji igrač Hajduka u velikoj pobjedi nad Vitorijom

5.8.2022.
8:24
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka preokretom su došli do pobjede od 3-1 nad portugalskom Vitoriom u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je u četvrtak odigrana na Poljudu pred 33 tisuće gledatelja.

LJUDI MOJI, JE LI TO MOGUĆE? /

'Ovakav Hajduk nisam gledao 15 godina. Bijeli, ovakvi kao protiv Vitorije, osvajaju naslov bez problema'

Iako je Hajduk bio bolja momčad većim dijelom utakmice, Portugalci su poveli u 61. minuti pogotkom Miguela Mage.

U 67. minuti Splićani su uspjeli izjednačiti, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2-1 je pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović golom u 87. minuti.

Trenera Hajduka Valdasa Dambrauskasa na press konferenciji su pitali o nastupu lijevog beka Darija Melnjaka (29) koji je, uz to što je zabio za 2:1, bio i ponajbolji igrač Bijelih protiv Vitorije.

'Melnjak je sjajan'

"Prvi u obrani, prvi u napadu. Kada vjeruješ u ono što radiš, kada si dobar suigrač, to ti se vrati. Ovo je četvrta utakmica sezone, a on kao bek ima već dva pogotka. Možda može biti i naš najbolji strijelac", izjavio je Dambrauskas, kojemu je postavljeno i pitanje treba li izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić pozvati Melnjaka u reprezentaciju:

"To nije u mojoj nadležnosti. Dalić zna svoj posao i na njemu je da odluči. Melnjak je sjajan suigrač, igra obranu i napad i zabio je nekoliko važnih golova. Dalić zna što radi, nije na meni da mu preporučujem igrače. Mogu samo reći da Darijo igra jako dobro i tu stajem."

Melnjak je u Hajduk stigao 2021. godine kao slobodan igrač nakon raskida ugovora s turskim Rizesporom. a hrvatsku reprezentaciju debitirao je 2019. i do sada nastupio osam puta.