REBIĆ FURIOZNO UŠAO U 2020.: / Talijani mu se klanjaju zbog onog što je napravio u zadnjih šest utakmica: 'Hrvat je zlatni čovjek Milanovog napada'

Hrvatski napadač na maestralnom je učinku u nastavku sezone

13.2.2020.
23:04

U prvom susretu polufinala talijanskog nogometnog Kupa Milan i Juventus su na San Siru odigrali 1-1, a pogodak za domaći sastav zabio je AnteRebić. Vatreni je odigrao odličnu utakmicu te se našao u niz izglednih prilika.

DRAMA NA SAN SIRU: /

Rebić majstorski zabio Juveu, VAR i nevjerojatni Ronaldo u sudačkoj nadoknadi pokvarili veliku večer Vatrenog

Već je petoj minuti zaprijetio je pa opet u 28. ponovo međutim Gianluigi Buffon je oba puta odlično reagirao. Rebić je imao sjajnu priliku i u drugoj minuti nastavka, no Buffon je ponovo izašao kao pobjednik. Ipak, u 61. minuti uspio je svladati legendarnog talijanskog vratara postigavši svoj peti gol ove sezone, a zanimljivo svih pet je zabio u posljednjih mjesec dana.

Ukupno je Vatreni u ovoj godini sudjelovao u šest pogodaka, jer je jedan i namjestio te je u 2020. najučinkovitiji igrač Milana. Zanimjiov je da je prije Juventusa proteklog vikenda zabio Interu. Riječ je o dvije vodeće momčadi Serie A.

Kako je Milan je od 72. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Theo Hernandez, a Rebića je morao napustiti igru kako bi Diego Laxalt pokrpao rupu u sredini. Šteta jer bi sigurno imao još puno toga za reći.

Izbornik Zlatko Dalić itekako ima razloga za sreću. Nakon što mu je prije par mjeseci jasno rekao kako bi bilo dobro da promijeni sredinu nezadovoljan jer mu jedan od ključnih igrača nema dovoljnu minutažu, sada može odahnuti. Vatreni igra redovito i zabija kao na traci.

Navijači na društvenim mrežama pozdravili su sjajno izdanje hrvatskog napadača, a dobio je pohvale i od talijanskih medija.

"Igrač utakmice. Bio je odličan i u napadu i obrani. Hrvat je sada postao zlatni čovjek Milanovog napada i savršen je partner Ibrahimoviću. Zabio je pet golova u zadnjih šest utakmica", piše Gazzetta.