ĆALETA-CAR U STILU ZAVRŠIO VELIKI DAN HRVATA U FRANCUSKOJ: Branič Vatrenih zabio dva gola u trijumfu Marseillea

Mladi Šibenčanin odigrao je ključnu ulogu u pobjedi Marseillea

30.8.2020.
23:07

Bio je to veliki dan Hrvata u Le Championnatu, Niko Kovač je ostvario prvu pobjedu na klupi Monaca, Duje Ćaleta-Car je zabio dva, a Toma Bašić jedan gol u pobjedama Marseillea i Bordeauxa.

BRILJANTAN DAN ZA HRVATE U FRANCUSKOM NOGOMETU: /

Premijerna pobjeda Kovača, Bašić zabio u slavlju Bordeauxa

OM je na gostovanju pobijedio Brest sa 3-2, a drugi i treći pogodak za momčad iz Marseillea zabio je hrvatski branič.

Ključni gol

OM je poveo u 20. minuti golom Floriana Thauvina lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2-0. Thauvin je ubacio iz slobodnog udarca, a Ćaleta-Car nogom zabio za povećanje vodstva. Domaćin je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio golom Romaina Faivrea.

Ipak, deset minuta prije kraja utakmice Ćaleta-Car je svojim drugim golom na utakmici gurnuo Marseilleu korak do tri boda. Ponovo je iz prekida ubacio Thauvin, a mladi Šibenčanin nakon sjajnog skoka glavom zatresao suparničku mrežu. U posljednjim trenucima susreta Gaetan Charbonnier je smanjio na konačnih 2:3. Njegove golove pogledajte .

Kovač prvi put slavio

U ranije odigranom susretu Monaco je na gostovanju pobijedio Metz sa 1-0, čime je Niko Kovač ostvario premijernu pobjedu na klupi momčadi iz Kneževine.

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2-2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen YoussoufFofana zbog drugog žutog kartona.

Bašić zabio, Pavlović na klupi

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers sa 2-0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2-0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.

Nica na vrhu

Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.