SHOW NA SIGNAL IDUNI / Borussija i Augsburg odigrali ljepoticu sa 7 golova: Bundesligaški debi za pamćenje imala su dva Hrvata

Za goste su u službenoj utakmici debitirali hrvatski nogometaši Dion Drena Beljo i David Čolina

22.1.2023.
17:47

Sjajnu su utakmicu 16. kola Bundeslige odigrali u subotu nogometaši Borussije i Augsburga u Dortmundu, a domaćin je na kraju slavio s 4-3.

Borussia dva puta vodila, ali gosti su se ekspresno vraćali

Za goste su u službenoj utakmici debitirali hrvatski nogometaši Dion Drena Beljo i David Čolina. Obojica su ostavili duboki trag u ovom dvoboju gdje je njihova momčad na kraju ipak ostala bez ičega.

SJAJNO MU IDE /

Sve je to Niko posložio: Nakon početnih poteškoća, Wolfsburg upisao treću pobjedu za redom, pala je opaka Borussia

U prvom poluvremenu Borussia je dva puta vodila, ali su se gosti ekspresno vraćali iz zaostatka. Treba naglasiti da je za prvi pogodak Augsburga zaslužan Dion Drena Beljo, mladi hrvatski reprezentativac, koji je ove zime iz Osijeka preselio u Bundesligu. Beljo je ukrao loptu i lijepo proigrao Maiera koji je pogodio za tadašnjih 1-1.

Čolina zabio za 3-3

Do novog vodstva Borussia (D) je došla u 75., ali je na 3-3 samo dvije minute kasnije izjednačio hrvatski igrač David Čolina, koji je kao i Beljo ove zime došao u Augsburg napustivši Hajduk. Inače, Čolina je travnjak na Signal Iduna stadionu osjetio minutu prije pogotka kada je ušao u igru.

U 78. minuti Borussia (D) je opet povela, a sjajan je pogodak, iskosa s vrha šesnaesterca, postigao Reyna za domaće slavlje. Borussia (D) se popela na šesto mjesto ljestvice, dok je Augsburg ostao petnaesti.

Bundesliga, 16. kolo:

Borussia (D) - Augsburg 4-3 (Bellingham 29, Schlotterbeck 42, Bynoe-Gittens 75, Reyna 78 / Maier 40, Demirović 45+1, Čolina 77)

Borussia (M) - Bayer (17.30 sati)

Subota:

Union Berlin - Hoffenheim 3-1 (Doekhi 73, 89, Leweling 90+6 / Bebou 43)

Eintracht - Schalke 3-0 (Lindstrom 22, Borre 84, Buta 90+1)

Wolfsburg - Freiburg 6-0 (Wimmer 1, Wind 28, 37, Gerhardt 55, Baku 80, Waldschmidt 90+4-11m)

Bochum - Hertha 3-1 (Hofmann 22, 56, Schlotterbeck 44 / Serdar 87)

Stuttgart - Mainz 1-1 (Guirassy 36 / Ingvartsen 40-11m)

Koeln - Werder 7-1 (Maina 9, Tigges 15, 21, Skhiri 30, 54, Huseinbašić 36, Friedl 76-ag / Fuellkrug 38)