EURO NOGOMET / Budimir dvostruki strijelac u Primeri, a bivši dinamovac u Sloveniji

Nenad Bjelica i njegov Union Berlin upisali su vrlo važnu pobjedu u Sinsheimu gdje su s 1-0 bili bolji od Hoffenheima. Nakon odličnog prodora Vertessena u 84. minuti i njegove asistencije gol vrijedan tri boda postigao je Aaronson.

17.2.2024.
18:55

Hrvatski napadač Ante Budimir bio je junak Osasune koja je kao domaćin pobijedila Cadiz 2-0 u 25. kolu Primere.

BUNDESLIGA SHOW /

Hrvatski okršaj prekinut bacanjem teniskih loptica s tribina

U 63. minuti je precizno naciljao s glavom za 1-0 svoje momčadi, dok je u 91. minuti zabio nakon domaćeg kontranapada. Precizno ga je uposlio Jesus Areso, a Budimir je bio miran i precizan u završnici akcije. Time je došao do 13. prvenstvenog gola ove sezone te je na ljestvici strijelaca s Alavarom Moratom iz Atletica izjednačen na četvrtom mjestu.

Dvostruki strijelac bio je i bivši dinamovac Antonio Marin u gostujućoj pobjedi ljubljanske Olimpije kod Radomlja 3-1. Prvotno je Motika zabio za 1-0 Zmajčeka u 22. minuti, da bi onda na scenu stupio Marin i pogađao u 28. i 58. minuti. Konačan rezultat postavio je Vokić u 62. minuti.

Bjelica slavio, Kovaču bod

Bayer iz Leverkusen slaivo je na gostovanju u 22. kolu Bundeslige protiv Heidenheim 2-1. U nadoknadi prvog poluvremena Frimpong je doveo Bayer u vodstvo, dok je u 81. na 2-0 povećao Adli, koji je kod prvog gola asistirao. Sve što je Heidenheim uspio napraviti do kraja jest počasni pogodak kojeg je u 87. minuti dao Kleindeinst. Cijelu je utakmicu za Bayer odigrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Cijelo drugo poluvrijeme obje su momčadi odigrale s desetoricom, nakon isključenja u nadoknadi prvog dijela Nsokija s domaće te Vollanda s gostujuće strane. Hrvatski igrač Andrej Kramarić za Hoffenheim je odigrao cijelu utakmicu, dok je za goste iz Berlina Josip Juranović zaigrao od 82. minute.

Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Niko Kovač, odigrao je na domaćem terenu 1-1 protiv dortmundske Borussije. Bila je to sedma prvenstvena utakmica u nizu Wolfsburga bez pobjede. Borussia (D) je povela već u osmoj minuti golom Fuellkruga, ali je u 63. izjednačio Gerhardt. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg koji se i dalje nalazi u donjem domu ljestvice.

Arsenal uvjerljiv

Izuzetno su uvjerljivo nogometaši Arsenala odradili posao u 25. kolu engleske Premier lige, u gostima su pobijedili Burnley 5-0.

Već u četvrtoj minuti Arsenal je poveo pogotkom Odegaarda, a potom je Saka postigao dva gola u nizu za 3-0, u 41. minuti iz jedanaesterca te u 47. minuti. Do kraja susreta još se dva puta zatresla domaća mreža, a pogađali su je Trossard u 66. i Havertz u 78. minuti.

Arsenal je trenutačno drugi na ljestvici te ima dva boda manje od vodećeg Liverpoola.

Bez očekivana domaća tri boda ostao je Newcastle koji je odigrao 2-2 protiv Bournemoutha. No, Newcastle može biti zadovoljan i bodom jer je dva puta gubio, a za 2-2 je domaćin zabio u 92. minuti kada je strijelac bio Ritchie. Golove su za goste dali Solanke u 51. i Semenyo u 69. minuti, a prvi gol za Newcastle dao je Gordon iz jedanaesterca u 58. minuti.

Bez ičega je na domaćem terenu ostao Tottenham kojeg je Wolverhampton pobijedio s 2-1. Gostujući junak bio je Brazilac Joao Gomes koji je postigao oba gola, u 63. minuti onaj pobjednički.

KSW 91 iz Češke 17. veljače ekskluzivno pratite na Voyo.