SVAKA ČAST / Budimir desetim pogotkom sezone spasio Osasunu od poraza; Hrvatski trener izveo pravu senzaciju na Azijskom prvenstvu

Odlična nedjelja za Hrvate diljem svijeta

28.1.2024.
21:02
prodimedia

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni postigavši pogodak za 1-1 u dvoboju 22. kola španjolskog prvenstva odigranom na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli.

VRTOGLAVA CIFRA /

Poznato je kada će Klopp posljednji put voditi Liverpool: Za tu će utakmicu potrebno biti izdvojiti i do 25 tisuća funti

Sevilla je povela u 24. minuti preko Romera, a član Vatrenih konačni rezultat postavio je u 55. minuti nakon sretnih odbijanaca u kaznenom prostoru nakon čega je matirao vratara domaćeg sastava.

Bio je to deseti prvenstveni pogodak Budimira u tekućoj sezoni i sada dijeli šesto mjesto najboljeg strijelca La Lige sa Gerardom Morenom.

Budimir je odigrao cijelu utakmicu za momčad iz Pamplone koja se nalazi na 12. mjestu, a s 26 bodova se izjednačila s desetoplasiranim Getafeom i s Alavesom koji je na 11. poziciji.

Senzacija u Aziji

U svom premijernom nastupu na Azijskom prvenstvu, nogometna reprezentacija Tadžikistana koju vodi hrvatski stručnjak Petar Šegrt, priredila je senzaciju izborivši plasman u četvrtfinale nakon što je u osmini finala pobjedila Ujedinjene Arapske Emirate boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Reprezentacija Ujedinjenih Arapskih Emirata bila je velik favorit u tom susretu, a s klupe ih vodi portugalski stručnjak Paulo Bento.

Iako je sami prolazak skupine za Tadžikistance bio ogroman uspjeh, oni su sada napravili korak dalje. Izabranici Petra Šegrta poveli su u 30, minuti i kada se činilo da je sve gotovo ukazao se Al Hammadi u 95. minuti i pogotkom odveo utakmicu u produžetke.

Šegrtove trupe uspjele su u dodatnih pola sata ostati netaknute mreže, stoga se prešlo na izvođenje jedanaesteraca. Svih pet izvođača iz redova Tadžikistana bili su precizni, dok je Canedov udarac u drugoj seriji obranio Jatimov i tako odveo svoju reprezentaciju u četvrtfinale.

Tadžikistan će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Irak - Jordan.

Inače, Šegrt je rođeni Đurđevčanin, a u siječnju 2022. godine sjeo je na klupu Tadžikistana te izborio prvi plasman ove zemlje na Azijsko prvenstvo. Još kao dijete s roditeljima je otišao živjeti u Njemačku, a kao igrač nije imao veliku karijeru. Tijekom trenerske karijere vodio je austrijske i njemačke niželigaše, Maldive, Afganistan i klubove u Indoneziji.