NEMILOSRDNI VATRENI / Mario Pašalić je najučinkovitiji veznjak u ligama 'Petice': Zabio je hat-trick, ušao u elitno društvo i upisao se u povijest, pogledajte njegove majstorije

Pašalić je pogotke postigao u 7. , 12. i 67. minuti utakmice

30.11.2021.
19:24

Nogometaši Atalante u 15. kolu Serije A pobijedili su na svojem terenu Veneziju 4:0, a tri pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

KAKVA MAJSTORIJA /

Nastavljaju se muke 'Stare dame': Pogledajte golčinu kojom je Pašalićeva Atalanta pobijedila Juventus

Pašalić je zabio dva gola u prvom poluvremenu i jedan u drugom dijelu.

Prvi gol zabio je u sedmoj minuti, nakon što ga je sjajno uposlio Josip Iličić, a on mirno pogodio s otprilike osam metara.

OVDJE pogledajte prvi Pašalićev pogodak.

Drugi gol zabio je pet minuta kasnije, ponovno nakon sjajne akcije Atalante koja je potpuno izigrala obranu Venezije.

Drugi gol možete vidjeti OVDJE.

Gosti razbijeni

U nastavku utakmice Teun Koopmeiners je u 77. povećao vodstvo Atalante na 3:0, a u 67. Pašalić je postigao svoj treći pogodak za 4:0.

Lijepo je tom prilikom po boku prošao Muriel i pronašao Pašalića u sredini, a on efektno iz okreta zatresao mrežu.

Gol za 4:0 pogledajte OVDJE.

Hrvat na vrhu

Pašalić je ove sezone zabio već sedam golova u Serie A uz pet asistencija što ga čini najučinkovitijem veznjakom u ligama "Petice".

Pašalić je i jedan od tek tri "centrocampista" koji su u Serie A, od sezone 1994/95. od kada pobjeda donosi tri boda, dva puta postigli hat trick. Prvi put mu je to uspjelo u srpnju prošle godine u 6-2 pobjedi protiv Bresije. Iličić je čak četiri puta zabio po tri gola na jednoj utakmici, a Kaka dva puta.

Dodajmo i kako je Pašalić postao prvi hrvatski nogometaš koji je u povijesti Serie A dva puta upisao "hat trick". Prije njega samo su četiri igrača zabila po tri gola u jednoj od najjačih liga na svijetu - Frane Matošić, Alen Bokšić, Nikola Kalinić i Ivan Perišić.

Mario Pašalić

Prvi Hrvat s hat-trickom u talijanskom prvenstvu bio je Frane Matošić, koji je 1943. u pobjedi Bologne nad Laziom 4-0 postigao tri gola. Pola stoljeća kasnije Alen Bokšić je tri gola zabio 1995. u pobjedi Lazija protiv Foggije (7-1).

S tri gola u jednoj utakmici talijanskog prvenstva može se pohvaliti i Nikola Kalinić, kojem je to uspjelo 2015. u pobjedi Fiorentine 4-1 kod Intera. Potom je tri gola postigao i Ivan Perišić i to 2017. u domaćoj pobjedi Intera protiv Chieva (5-0).