BRIGHTON NAKON 36 GODINA U POLUFINALU: / Neviđena drama u Millwallu

U tragičara izrastao domaći igrač Cooper

17.3.2019.
18:40

Nogometaši Brighton and Hove Albiona posljednji su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja FA Kupa, oni su u četvrtfinalu nakon boljeg izvođenja 11-eraca kao gosti izbacili Millwall s ukupnih 7-6. Nakon 90 minuta te produžetka rezultat je bio 2-2.

LIVERPOOL PONOVNO NA VRHU: /

Lovren prosjedio pobjedu kod Fulhama

Cooper tragičar

Domaći su sve do 88. minute vodili sa 2-0 golovima Pearcea (70) i O'Briena (79), no gosti su uspjeli izboriti produžetak preko Locadije (88) i Marcha (90+5), a izjednačujući pogodak stigao je nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Martina.

Prilikom izvođenja 11-eraca u tragičara je izrastao domaći igrač Cooper koji je u šestoj seriji poslao loptu preko gola.

Prvi prolaz Brightona u polufinale nakon 36 godina

Za Brighton je ovo prvi prolazak u polufinale nakon 36 godina, a te 1983. su igrali i u svom jedinom finalu u kojem su izgubili od Manchester Uniteda. U polufinalu će Brighton igrati protiv Manchester Cityja, dok drugi par čine Watford i Wolverhampton Wanderers. Polufinalni susreti igrat će se na Wembleyu 6. i 7. travnja.