JUŽNOAMERIČKE KVALIFIKACIJE ZA SP / Brazil pobijedio Peru unatoč ritualu desetak peruanskih šamana

'Selecao' vodeći ispred Argentine

13.9.2023.
9:23

Brazil je sinoć u Limi u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026. pobijedio Peru sa 1-0 pogotkom Marquinhosa postignutim u zadnjoj minuti susreta.

Nakon što je oborio Peléov rekord u golovima za reprezentaciju, Neymar je asistirao za Marquinhosa koji je donio pobjedu Brazilu u 90. minuti.

U ponedjeljak je desetak peruanskih šamana u tradicionalnim pončima izvelo ritual "neutralizacije" brazilskog broja 10, opremljenih mačevima, amuletima i krpenom lutkom. Zamalo su uspjeli, "Ney" je čak propustio priliku da neposredno prije odmora zabije svoj 80. pogodak za reprezentaciju (45.).

Pele je nastupio 92 puta, a zabio je 78 golova.

CONMEBOL KVALIFIKACIJE /

Neymar je prestigao legendarnog Pelea i postao najbolji strijelac Brazila svih vremena

Prije toga su Brazilu dva pogotka poništena zbog zaleđa. Najprije u 17. minuti poništen je pogodak Raphinhe, a onda i Richarlisona u 29. minuti.

No, Neymar je konačno razbio kletvu šamana, izvevši korner na glavu Marquinhosa koji je zabio za Brazil.

Ova teška pobjeda druga je pod vodstvom novog izbornika Fernanda Diniza, koji je zamijenio Titea do dolaska Carla Ancelottija na Copa America 2024. U petak su peterostruki svjetski prvaci uvjerljivo svladali sa 5-1 Boliviju.

Brazil je tako ostao na vrhu južnoameričkih kvalifikacija po gol-razlici, ispred Argentine, koja je također slavila protiv Bolivije (3-0) u La Pazu, unatoč nadmorskoj visini od 3650 m i odsutnosti Lionela Messija.

U drugim kvalifikacijskim utakmicama ranije u utorak, Venezuela je pobijedila 1-0 Paragvaj, Urugvaj je izgubio 1-2 od Ekvadora, dok su Čile i Kolumbija remizirali 0-0.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.