Pogledajte kako je šokirana Bosna i Hercegovina

Prvi poraz u kvalifikacijskom ciklusu za SP pretrpjela je Bosna i Hercegovina koju je u Zenici savladala Slovačka s 1:0 golom Viktora Peckovskyja...

6.9.2013.
23:14

Do ove je utakmice BiH imala pet pobjeda i tek jedan remi te ogromno samopouzdanje da će izaći kao pobjednik u susretu sa Slovačkom. Izbornik BiH Safet Sušić je prije susreta izjavio kako će Slovacima zabiti barem dva do tri gola, a na kraju su gosti bili bolji protivnik u Zenici.

Slovaci su nekoliko puta imali dobre prilike, a Bosance je spašavao odlični vratar Begović. No čak ni on nije vidio prizemni udarac Viktora Peckovskyja koji je u 76. minuti prošao kroz šumu nogu i odsjeo u kutu Begovićeva gola.

BiH će imati popravni već za četiri dana, kada u Slovačkoj traži svoju šansu za tri boda i priliku za osiguravanje direktnog plasmana na SP.

Ponajbolji svjetski nogometaš Cristiano Ronaldo predvodio je svoju portugalsku reprezentaciju do slavlja na gostovanju kod Sjeverne Irske. U 4-2 pobjedi Realova je zvijezda zabila tri gola...

Gledatelji na Windsor Parku u Belfastu imali su priliku vidjeti obilje golova i crvenih kartona. Naime, ukupno su podijeljena tri crvena kartona, dva za Sjevernu Irsku (Lafferty i Brunt) i jedan za Portugal (Postiga).

Prvi je pocrvenio Postiga u 43. minuti, a u tom je trenutku rezultat na semaforu bio 1-1. Sjeverna je Irska u dva navrata vodila, ali je Ronaldo sve to poništio i hat-trick je postigao u razmaku od 15 minuta drugog poluvremena. U 68. minuti je zabio glavom na dodavanje Joaoa Moutinha iz kornera, u 77. minuti ponovo glavom, ovoga puta nakon ubacivanja Fabija Coentraa, da bi u 83. minuti postavio točku na i iz slobodnog udarca.

Portugal se s tri boda ponovo vratio na vrh skupine F ispred Rusije.

skupina E Norveška - Cipar 2-0 (Elysounoussi 43, King 66) Slovenija - Albanija 1-0 (Kampl 19) Švicarska - Island 4-4 (Lichtensteiner 15, 30, Schar 27, Džemaili 54 / Gudmundsson 3, 68, 90+1, Sigurdsson 56)

Redoslijed: 1. Švicarska 15 (7), 2. Norveška 14 (8), 3. Albanija 10 (7), 4. Island 10 (7), 5. Slovenija 9 (7), 6. Cipar 4 (8)

skupina F

Sjeverna Irska - Portugal 2-4 (McAuley 36, Ward 52 / Alves 21, Ronaldo 68, 77, 83) Rusija - Luksemburg 4-1 (Kokorin 1, 36, Keržakov 60, Samedov 90+3 / Joachim 90)

Redoslijed: 1. Portugal 17 (8), 2. Rusija 15 (7), 3. Izrael 11 (6), 4. Sjeverna Irska 6 (7), 5. Azerbajdžan 4 (7), 6. Lukesmburg 3 (7)

skupina G

Latvija - Litva 2-1 (Bulvitis 20, Zjuzins 42 / Matulevišius 44) BiH - Slovačka 0-1 (Pecovsky 77) Lihtenštajn - Grčka 0-1 (Mitroglou 72)

Redoslijed: 1. BiH 16 (7), 2. Grčka 16 (7), 3. Slovačka 12 (7), 4. Latvija 7 (7), 5. Litva 5 (7), 6. Lihtenštajn 2 (7)

skupina H

Ukrajina - San Marino 9-0 (Dević 11, Seležnjov 26, Edmar 32, Kaheridi 45+1, 54, Konopljanka 50, Bezus 63, Fedickij 74, Rakickij 90+4) Poljska - Crna Gora 1-1 (Lewandowski 16 / Damjanović 12) Engleska - Moldavija 4-0 (Gerrard 12, Lambert 27, Welbeck 45, 51)

Redoslijed: 1. Engleska 15 (7), 2. Crna Gora 15 (7), 3. Ukrajina 14 (7), 4. Poljska 10 (7), 5. Moldavija 5 (7), 6. San Marino 0 (7) Španjolska nogometna reprezentacija savladala je Finsku u Helsinkiju s 2-0 u kvalifikacijskom dvoboju za Svjetsko prvenstvo u Brazilu u sklopu skupine I. Nakon šokantnih 1-1 u Gijonu, aktualni svjetski i europski prvaci ovaj su put ogled protiv Finaca shvatili još ozbiljnije i došli su do četvrte pobjede u skupini golovima Jordija Albe i Alvara Negreda.

Alba je u zabio u 18. minuti na dodavanje Cesca Fabregasa, koji je upisao četvrtu asistenciju u kvalifikacijama, a Negredo na dodavanje Jesusa Navasa.

U drugoj odigranoj utakmici u ovoj skupini Francuska je remizirala na gostovanju kod Gruzije u Tbilisiju 0-0. Francuzi su bili dominantni u svim segmentima igre, ali nisu uspjeli zatresti suparničku mrežu. Imala je momčad Didiera Deschampsa 71% posjeda lopte, kao i 22 udarca prema golu, naspram samo 6 udaraca Gruzijaca, ali malo joj to vrijedi kada nisu uspjeli zabiti gol.

Ljestvicu skupine predvode Španjolci sa 14 bodova, tri više od drugoplasirane Francuske.

skupina I Gruzija - Francuska 0-0 Finska - Španjolska 0-2 (Alba 19, Negredo 86)

Redoslijed: 1. Španjolska 14 (6), 2. Francuska 11 (6), 3. Finska 6 (5), 4. Gruzija 5 (6), 5. Bjelorusija 4 (6)