DEBAKL / Niko Kovač i Wolfsburg nisu se dobro proveli kod kandidata za naslov: Primili šest komada, a dobro su i prošli

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede

7.5.2023.
19:41

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je deklasirala Wolfsburg, kojeg vodi Niko Kovač, sa 6-0 približivši se vodećem Bayernu na bod zaostatka.

POGLEDAJTE GOL /

Lovren zabio u utakmici u kojoj je njegova momčad u 55. minuti gubila 4-1 da bi na kraju uzela tri boda

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Karim Adeyemi u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac.

Borussija je pobjedu praktički osigurala već u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodila sa 3-0 golovima Karima Adeyemija (15), Sebastiena Hallera (29) i Donyella Malena (37).

U drugom dijelu domaćin je zabio još tri gola, a strijelci su bili Jude Bellingham (54, 86) i Adeyemi (59). Odličnu predstavu pružio je i Julian Brandt s tri asistencije.

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede. Tri kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 65 bodova, Borussija ima bod manje, a treći je RB Leipzig sa 57 bodova. Wolfsburg je sedmi sa 46 bodova.