POGLEDAJTE GOL / Lovren zabio u utakmici u kojoj je njegova momčad u 55. minuti gubila 4-1 da bi na kraju uzela tri boda

Prvi je to za hrvatskog braniča od povratka među Lavove ove zime

7.5.2023.
19:05

Lyon je u 34. kolu francuskog prvenstva pobijedio Montpellier s 5-4, a među strijelce se upisao i Dejan Lovren.

DRAMA DO KRAJA /

Roko Šimić zabio bitan gol u sudačkoj nadoknadi: Njegova momčad do važnih bodova u borbi za opstanak

Lyon je u 55. minuti gubio 4-1, da bi onda krenuo njihov preokret, a Lovren je zabio u 70. minuti za 3-4. Gol pogledajte ovdje. Prvi je to za hrvatskog braniča od povratka među Lavove ove zime.

Lyon je poveo u 31. minuti golom Alexandrea Lacazettea, no gosti su uzvratili sa četiri gola 20-godišnjeg francuskog napadača Wahija koji je postao prvi igrač Montpelliera koji je zabio četiri gola u jednoj ligaškoj utakmici.

Wahi je dva gola zabio u završnici prvog poluvremena (40, 42), a potom još dva u prvih deset minuta nastavka (53-11m, 55). Lacazette je smanjio na 2-4 u 59. minuti, da bi Lovren u 70. minuti posve vratio domaćine u susret. Maxence Caqueret je ubacio s desne strane, a Lovrn glavom zabio za 3-4.

Sjajnu predstavu Lacazette je nastavio zabivši u 82. minuti za 4-4, a potom je u sudačkoj nadoknadi izborio i realizirao kazneni udarac za važnu pobjedu Lyona u borbi za Europu. Prekršaj je skrivio Christopher Julien oborivši napadača Lyona. Sudac Bastien Dechepy je provjerio situaciju na VAR-u pokazavši na bijelu točku. Lacazette je bio siguran za veliku pobjedu.

Na ljestvici vodi PSG sa 75 bodova, Lens je drugi s tri boda manje, ali i susretom više, dok je treći Marseille sa 70 bodova.
Monaco je četvrti sa 64 boda, a zatim slijede Lille (59), Rennes (56) i Lyon (56).