POZITIVNI ISHODI / Bivši trener Hajduka Igor Tudor nastavlja borbu za naslov protiv PSG-a: Lovro Majer asistirao u pobjedi Rennesa

Na ljestvici vode PSG, Lens i Marseille s po 13 bodova

1.9.2022.
8:38
profimedia.hr

Nogometaši Marseillea nastavljaju nizati odlične rezultate na startu francuskog prvenstva pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora. U susretu 5. kola Marseille je na Velodromeu pobijedio Clermont s 1-0 i nalazi se na diobi prvog mjesta s 13 bodova koliko imaju PSG i Lens. Pogodak odluke zabio je Pape Gueye u 49. minuti. Dimitri Payet je ubacio iz kornera, a Gueye najviše skočio za pobjednički pogodak.

OPASNA IMENA /

Ovo je najbolja HNL momčad ljetnog prijelaznog roka: Bi li se mogli potući za trofeje?

OM je u završnici susreta mogao zabiti i drugi gol, no Alexis Sanchez nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Mory Diaw. Gosti su najbliže pogotku bili u 57. minuti kada su u istom napadu dva puta pogodili okvir vratiju. Prvo je Muhammed Cham primio dobar pas i s ruba šesnaesterca pogodio prečku.

Lopta se odbila do Yohana Magnina koji je odmah pucao, ali je i on uzdrmao vratnicu. Duje Ćaleta-Car nije nastupio. Rennes je pobijedio Brest s 3-1, a Lovro Majer je za domaći sastav igrao 60 minuta upisavši asistenciju.

Majer je asistirao Rodonu u 53. minuti za vodstvo 1-0. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Franck Honorat, no Rennes je u samoj završnici susreta uspio zabiti još dva gola za pobjedu. Strijelci su bili Martin Terrier u 89. minuti, te Desire Doue u prvoj minuti nadoknade. Na ljestvici vode PSG, Lens i Marseille s po 13 bodova.