Bivši Dinamovac strijelac u golijadi, na jednoj utakmici palo 11 golova

25.10.2024.
21:33
Marko Lukunić/PIXSELL

Navijači u Njemačkoj mogli su danas uživati u zaista fantastičnoj utakmici. U desetom kolu tamošnje druge lige Nürnberg je na svom travnjaku svladao Regensburg s čak 8:3. Pobjedi domaće momčadi pridonio je i jedan bivši igrač Dinama.

Mahir Emreli

Mahir Emreli zabio je drugi pogodak Nürnberga u 23. minuti i time povisio prednost svoje momčadi na 2:0. Domaće je u vodstvo doveo Stefanos Tzimas u 17. minuti. Regensburg je izjednačio pred sam kraj prvog poluvremena pogocima Hottmana u 36. i Vieta iz penala u 42. minuti. Nürnberg je svejedno na predah otišao s prednosti, za 3:2 zabio je Julian Justvan u 45. minuti.

Modrić protiv nostalgije /

'Don Carlo' ima pakleni 'anti-Flick' plan s Lukom u glavnoj ulozi. Razvijen je na jedinstven način

Regensburg ponovno izjednačuje početkom drugog poluvremena, a strijelac je bio Kai Pröger. Nakon toga slijedi potpuni potop njegove momčadi - Justvan je u 59. minuti vratio Nürnberg u vodstvo, a u 74. iz jedanaesterca kompletirao svoj hattrick za vodstvo domaćih od 5:3. Deset minuta kasnije već je bilo 7:3, a zabijali su Schleimer u 80. i Castrop tri minute kasnije. Konačan rezultat postavio je gostujući branič Breunig autogolom u sudačkoj nadoknadi.

Nürnberg se ovom pobjedom bar privremeno popeo na šesto mjesto dok je Regensburg posljednji 18. sa samo četiri boda i gol-razlikom 4:30.