Bečki derbi pretvoren u bojno bolje: Navijači stvorili nered, bilo je onesviještenih

Prema svjedocima, nekoliko ljudi ostalo je ležati na travnjaku, a izbjegnute su teže posljedice isključivo zbog sreće

23.9.2024.
10:54
profimedia

Sukobi su obilježili bečki derbi između momčadi Rapida i Austrije Beč, a umjesto nogometa, pažnja je bila usmjerena na nasilne scene nakon završetka utakmice. Neposredno nakon posljednjeg zvižduka, navijači Rapida probili su zaštitne ograde i utrčali na travnjak, krećući se prema protivničkoj tribini gdje su bili smješteni pristaše Austrije. Baklje i pirotehnička sredstva letjela su zrakom, dodatno raspirujući sukob.

BRZI KRAJ /

Mato Neretljak dobio otkaz, a trebala je to biti 'najbolja suradnja u hrvatskom nogometu'

BRZI KRAJ /

Pristaše Austrije odlučili su uzvratiti, odbijajući se povući, što je dovelo do žestokog sukoba na terenu. Prema svjedocima, nekoliko ljudi ostalo je ležati na travnjaku, a izbjegnute su teže posljedice isključivo zbog sreće. Tek kad su pripadnici policije napokon intervenirali, situacija se počela smirivati.

Austrijski mediji prenose da je incident započeo kada su gostujući navijači iz sektora Austrije počeli bacati pirotehnička sredstva prema dijelu tribine na kojoj su bili smješteni obitelji i nenasilni navijači Rapida. Ovaj čin razbjesnio je domaće ultrase koji su, kako bi se osvetili, odlučili upasti na travnjak i sukobiti se s gostima. Pojavile su se brojne kritike na račun policije, kojoj se prigovara zbog sporog i neadekvatnog odgovora, jer su prošle minute prije nego što su specijalne jedinice stigle na mjesto događaja.

S vedrije strane, hrvatski napadač Dion Drena Beljo doveo je Rapid u vodstvo u 23. minuti. Iako je Austrija uspjela izjednačiti u drugom dijelu preko Andreasa Grubera, kapetan Rapida Matthias Seidl osigurao je pobjedu domaćinu s golom za konačnih 2-1.