Najefikasnija momčad Europske lige, Atletico Madrid (29 golova) nastavila je svoj pobjednički pohod Europom.

19.4.2012.
23:07

U prvim utakmicama polufinala Europske lige domaćini su uzeli puni plijen. Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu pobijedio Valenciju 4:2. Domaćini su poveli u 18. minuti. Arda Turan ubacio je loptu u šesnaesterac, a Falcao udarcem glavom zabio za 1:0.

Atletico je bio bolja momčad i kad se činilo da će na odmor otići s prednošću, u trećoj minuti sudačke nadoknade Jonas je zabio za 1:1.

U drugo poluvrijeme madridska je momčad ponovno ušla bolje i već u 49. minuti vratila vodstvo. Strijelac je bio Miranda, nakon ubačaja Diega. Samo pet minuta poslije Adrian Lopez je iskoristio pogrešku Topala i u brzoj kontri zabio za 3:1.

Taj rezultat bio je aktivan sve do 78. minute kada je Falcao s dvadesetak metara uputio pravu bombu i postigao golčinu za 4:1.

Fantastičan gol Falcaa za 4:1

I kada se očekivao kraj utakmice, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Valencija je pogotkom Tina Coste smanjila na 4:2 i na taj način zadržala kakve-takve šanse za uzvrat.

Athletic Bilbao je na gostovanju kod Sportinga u Lisabonu poveo pogotkom Aurtenetxea u 54. minuti, a Sporting je taj rezultat preokrenuo u samo četiri minute.

Najprije je u 76. izjednačio Insua, da bi u 80. Diego Capel prizemnim udarcem s dvadesetak metara donio pobjedu Sportingu, koji je i dalje zadržao odličan omjer na domaćem terenu.

Uzvrati polufinala Europske lige igraju se 26. travnja.