Kiša golova /

Aston Villa vodeća u Ligi prvaka, Stuttgart nanio Juveu prvi poraz sezone

22.10.2024.
23:54

Završena je prva noć trećeg kola Lige prvaka. Za dva ponajveća iznenađenja zaslužni su nogometaši PSV-a i Stuttgarta.

Stuttgart je gostovao u Torinu te iznenadio favorizirani Juventus i pobijedio s 1:0 golom Tourea u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nijemci su tako momčadi Thiaga Motte nanijeli prvi poraz ove sezone, a jedan gol vidjeli smo i u susretu Arsenala i Šahtara gdje je autogol Ryznika bio dovoljan za pobjedu Arsenala. PSV je gostovao kod PSG-a te su ova dva suparnika odigrali jedinu večerašnju utakmicu bez pobjednika.

Završilo je 1:1 iako je PSG-ovom Marcu Asensiu u sudačkoj nadoknadi poništen pogodak za 2:1, PSV je poveo golom Langa, a izjednačio je Achraf Hakimi.

Ludnica u Madridu

Čak su dvije momčadi noćas zabile 5 pogodaka na jednoj utakmici, a najuzbudljiviju utakmicu večeri gledali smo u revanšu prošlosezonskih finalista Lige prvaka Borrusije i Real Madrida.

Borrusia je povela s 2:0 na Santiago Bernabeuu te s tom prednosti otišla na odmor, ali Real je u drugom poluvremenu potpuno okrenuo utakmicu te slavio s 5:2 uz hattrick Viniciusa Juniora, Luka Modrić igrao je do 71. minute. Pet pogodaka primila je i Crvena Zvezda od Monaca koji je na domaćem terenu slavio s 5:1, najzaslužniji za pobjedu Monaca bio je dvostruki strijelac Minamino. U drugoj ranijoj utakmici Milan je na domaćem terenu svladao Club Brugge 3:1.

RASPAD SISTEMA /

Borussia će noćas sanjati Viniciusa: Real razmontirao goste u samoj završnici

Sporting iz Lisabona ostvario je drugu i posljednju gostjuću pobjedu večeras svladavši Sturm s 2:0, a istim rezultatom Aston Villa je svladala Bolognu te Girona Slovan iz Bratislave. U tim trima utakmicama gledali smo i nastupe hrvatskih nogometaša. Lovro Zvonarek igrao je za Sturm od 59., Marko Tolić za Slovan do 84, a Nikola Moro za Bolognu od 67 minute.

Rezultati utakmica trećeg kola nogometne Lige prvaka koje su odigrane tijekom utorka

Aston Villa - Bologna 2-0 (McGinn 55, Duran 64)
Girona - Slovan Bratislava 2-0 (Gutierrez 42, Juanpe 73)
Juventus - Stuttgart 0-1 (Toure 90+2)
PSG - PSV Eindhoven 1-1 (Hakimi 55 / Lang 34)
Sturm - Sporting 0-2 (Nuno Santos 23, Gyokeres 53)
Arsenal - Šahtar 1-0 (Riznik 29-ag)
Real Madrid - Borussia (D) 5-2 (Ruediger 60, Vinicius Junior 62, 86, 90+3, Vazquez 83 / Malen 30, Gittens 34)
Milan - Club Brugge 3-1 (Pulišić 34, Reijnders 61, 71 / Sabbe 51)
Monaco - Crvena zvezda 5-1 (Minamino 20, 70, Embolo 45+4, Singo 54, Akliouche 90+6 / Ndiaye 27-11m)