REAL MADRID: Courtois - Vazquez, Militao, Rudiger, Mendy - Rodrygo, Valverde, Modrić, Bellingham - Mbappe, Vinicius

BORUSSIA DORTMUND: Kobel - Ryerson, Sule, Schlotterbeck, Bensebaini - Nmecha, Sabitzer - Malen, Brandt, Gittense - Guirassy

PLAVI U LIGI PRVAKA /

Bjelica protiv Salzburga neće biti na klupi Dinama: 'To neće biti nikakav problem'

U 3. kolu Lige prvaka Real Madrid je u samoj završnici slomio Borussiju Dortmund i rezultatom 5-2 upisao nova tri boda. Heroj utakmice definitivno je Vinicius Jr. koji je postigao tri pogotka za Kraljeve, ostala dva upisala su Rudiger i Vasquez. Za Borussiju su golove postigli Malen i Gittens.

Real je odmah na početku pokazao dominaciju na terenu pa su već u četvrtoj minuti izborili korner, ali je obrana Borussije otklonila svaku prijetnju. Samo dvije minute nakon gosti su pružili odgovor kada je Guirassy imao sjajnu priliku ali je njegov pokušaj zaustavio Courtois. Obje momčadi pružile su sjajan otpor u prvih 15 minuta. U 30. minuti stigli su gosti do prvog pogotka na utakmici i poveli. Guirassy je poslao loptu u šesnaesterac, a tamo ju je dočekao Malen koji je nadmudrio obranu Reala i precizno zabio uz desnu stativu. Samo četiri minute nakon ponovno je Borussia šokirala domaćine novim pogotkom. Ovoga je puta Malen pomogao prekrasnom asistencijom kada je namjestio za Gittensa koji je samo proslijedio loptu u gol. Sjajnu asistenciju i gol pogledajte OVDJE.

Nisu se domaćini pokolebali nakon toga pa su kreirali nekoliko sjajnih šansi, međutim nijedna nije završila unutar vrata gostiju. Prvo je Bellingham u 36. minuti sjajno pucao glavom, ali je to išlo direktno u vratara Borussije, a onda je odmah nakon stigao na odbijenu loptu u petercu, no njegov je udarac otišao u prečku. Samo minutu nakon Rodrygo je primio loptu u šesnaestercu i oštro pucao, ali je lopta očešala lijevu stativu.

Opasno su počeli igrači Reala, ali nijedan pokušaj nije bio konkretno realiziran. Nakon prvih sedam minuta kao da smo gledali reprizu iz prvog dijela, a onda su domaćini došli do prve ozbiljnije prilike kada je Vazquez prvi došao na odbijenu loptu nakon kaosa u šesnaestercu pa opalio po desnoj strani gola, ali je Kobal nevjerojatno reagirao i obranio. Vratili su se Madriđani u 60. minuti kada je Mbappé poslao dugu loptu koju je sjajno glavom zahvatio Rudiger i poslao loptu direktno u mrežu, a onda je samo tri minute kasnije Vinicius Jr. zabio za izjednačenje. Pogledajte kako su Kraljevi došli do izjednačenja.

Novi gol za domaćine uslijedio je u 83. minuti kada se potpuno slomila obrana Borussije. Vasquez je napravio sjajan solo prodor i pucao unutar šesnaesterca, njegov udarac za Kobela je bio neobranjiv. A samo tri minute kasnije Vinicius je svojim drugim pogotkom zaključao preokret Madriđana nakon što je sam pretrčao obranu gostiju, opalio po golu i zabio. Nije tu bio kraj za Brazilca koji je mrežu Borussije zatresao još jednom u trećoj minuti sudačke nadoknade i dodatno potopio goste.

Rezultati utakmica trećeg kola nogometne Lige prvaka koje su odigrane tijekom utorka.

Aston Villa - Bologna 2-0 (McGinn 55, Duran 64)

Girona - Slovan Bratislava 2-0 (Gutierrez 42, Juanpe 73)

Juventus - Stuttgart 0-1 (Toure 90+2)

PSG - PSV Eindhoven 1-1 (Hakimi 55 / Lang 34)

Sturm - Sporting 0-2 (Nuno Santos 23, Gyokeres 53)

Arsenal - Šahtar 1-0 (Riznik 29-ag)

Real Madrid - Borussia (D) 5-2 (Ruediger 60, Vinicius Junior 62, 86, 90+3, Vazquez 83 / Malen 30, Gittens 34)

Milan - Club Brugge 3-1 (Pulišić 34, Reijnders 61, 71 / Sabbe 51)

Monaco - Crvena zvezda 5-1 (Minamino 20, 70, Embolo 45+4, Singo 54, Akliouche 90+6 / Ndiaye 27-11m)

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo protiv Salzburga starta bez Bjelice: Nevistić se vraća, Petković pod upitnikom