VAŽNA TRI BODA / Arsenal pobjedom na teškom gostovanju zadržao nadu u naslov prvaka u Premier ligi

Arsenal se ovom pobjedom približio vodećem Manchester Cityju na bod minusa, s tim da Arsenal ima utakmicu više

7.5.2023.
19:50

Uzbudljivu su utakmicu 35. kola engleske Premier lige odigrali nogometaši Newcastlea i Arsenala, a klub iz Londona je pobijedio 2-0.

DEBAKL /

Niko Kovač i Wolfsburg nisu se dobro proveli kod kandidata za naslov: Primili šest komada, a dobro su i prošli

DEBAKL /

Gosti su poveli već u 14. minuti kada je vrlo precizno s 25 metara potegnuo Norvežanin Martin Odegaard i pogodio za 1-0.

Nakon toga pa sve do kraja utakmice, oba su sastava kreirala brojne prilike. U prvom poluvremenu najbolju je šansu imao strijelac Odegaard, ali je njegov udarac iz blizine odlično zaustavio domaći vratar Pope.

Odmah na startu drugog poluvremena zatresao se okvir vrata na obje strane terena. Prvo je nakon udarca glavom Isak pogodio Arsenalovu vratnicu, a potom je okvir vrata na drugoj strani spasio Newcastle.

Utakmica je odlučena u 71. minuti kada je Martinelli prošao lijevom stranom i ubacio brzu loptu pred domaća vrata. Ona je pogodila igrača Newcastlea Schaera i zakoprcala se u mreži za 2-0.

Arsenal se ovom pobjedom približio vodećem Manchester Cityju na bod minusa, s tim da Arsenal ima utakmicu više. Newcastle je ostao treći, ali mu prijeti Manchester United koji ima dva boda manje. Newcastle je upisao tek drugi ovosezonski domaći poraz u Premier ligi.

U ponedjeljak se igraju posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Fulham - Leicester, Brighton - Everton i Nottingham Forest - Southampton.