VATRENI EGZEKUTOR / Fantastični Andrej Kramarić spasitelj Hoffenheima

Hoffenheim je kolo prije kraja došao do 35 bodova

20.5.2023.
18:52

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je danas dva pogotka za Hoffenheim koji je pred svojim navijačima svladao Union Berlin sa 4-2 i na taj način kolo prije kraja matematički osigurao ostanak u Bundesligi.

Kramarić je trenutno prva priča njemačkog nogometa, jer je odigrao za pamćenje u trenutku kad je to najviše trebalo. Također, prema statistici i pisanju nogometnih portala, njemačkih medija i podataka s Twittera, Kramarić je zabio stoti gol u Bundesligi - "Kramarić se upisao u povijest", pišu Nijemci.

Prije nekoliko tjedana naš napadač je došao do brojke od 100 pogodaka u Ligama petice, čime je ušao u birano društvo od, do tada samo dva Hrvata s tim postignućem (Josip Skoblar i Davor Šuker). Međutim, u tih 100 pogodaka 98 je ubilježio u redovima Hoffenheima, a dva u redovima engleskog Leicestera.

Krama u 36. zabio za 2-0 iz penala

Što se tiče utakmice i događanja u njoj, Ihlas Bebou je u 22. minuti donio prednost Hoffenheimu, da bi Kramarić u 36. minuti realizirao kazneni udarac za 2-0. U sučevom dodatku prvog dijela Danilho Doekhi je smanjio zaostatak gostiju.

Mreže su mirovale do zadnje minute osnovnog dijela utakmice, kad je Kramarić svojim drugim pogotkom, na asistenciju Munasa Dabbura koji je sve pripremio, donio Hoffenheimu još jednom dva gola prednosti.

ZA PAMĆENJE /

Veličanstveni Kramarić prva priča njemačkog nogometa: 'Upisao se u povijest'

U sučevom dodatku berlinska momčad je smanjila na 3-2 golom Aisse Laidounija (90+5), da bi se četiri minute poslije Kramarić odužio Dabburu dodavanjem za pogodak Izraelca.

Juranović igrao do 70.

Josip Juranović je za Union igrao od 70. minute.

Hoffenheim je kolo prije kraja došao do 35 bodova i gol-razliku koja mu jamči da će završiti ligaško natjecanje među 15 momčadi koje će se u Bundesligi zasigurno natjecati i sljedeće sezone.

Momčadi koje su na ljestvici iza Hoffenheima, a koje su igrale u subotu, osvojile su samo po bod.

Bochum izbacio Herthu

Bochum je u završnici dvoboja postigao pogodak za 1-1 protiv Herthe u Berlinu, čime je poslao berlinsku momčad među drugoligaše. Schalke je pred svojim navijačima uspio spasiti bod protiv Eintrachta odigravši 2-2.

Kristijan Jakić se pridružio Hrvoju Smolčiću na listi ozlijeđenih igrača Eintrachta i nije konkurirao za nastup u ovoj utakmici.

Tako su iza Hoffenheima u ovom trenutku Augsburg (34) na 14. mjestu i s utakmicom manje. Bochum (32) je na 15. poziciji, a Schalke (31) je na 16. mjestu. Stuttgart (29) je na 17. poziciji, ali s utakmicom manje. Hertha je na dnu sa 26 bodova.

Bayern vodeći

Miroljubivih 1-1 odigrali su u Bremenu Werder i Koeln. Werder je sa 36 bodova na 12. mjestu, a Koeln je deseti sa 42 boda.

Od 18.30 sati Bayern u borbi za naslov prvaka dočekuje RB Leipzig, koji se bori za plasman u Ligu prvaka. Bavarci su vodeći sa 68 bodova, jednim više od Borussije Dortmund koja će u nedjelju gostovati u Augsburgu. RB Leipzig je treći sa 60 bodova, a po bod manje imaju Union Berlin i Freiburg.

Njemačka - 33. kolo
Hertha - Bochum 1-1 (Tousart 63 / Schlotterbeck 90+4)
Hoffenheim - Union 4-2 (Bebou 22, Kramarić 36-11m, 90, Dabbur 90+9 / Doekhi 45+4, Laidouni 90+5)
Schalke - Eintracht 2-2 (Terodde 1, Polter 85 / Kamada 21, Tuta 59)
Werder - Koeln 1-1 (Schmid 73 / Tigges 36)