PRAVA LEGENDA / Srušio je Hrvatsku pa se upisao povijest: Alvarez je osvojio Ligu prvaka, prvenstvo, kup i SP iste sezone!

11.6.2023.
10:35

Pep Guardiola izrazio je svoje nezadovoljstvo nakon pobjede nad Interom 1:0 u finalu Lige prvaka, rekavši:Ne mogu razmišljati o idućoj sezoni, preumoran sam, treba mi odmor. Kao i igračima, a neki od njih sad idu u reprezentacije. Fifa i Uefa, razmislite o tome! Previše je utakmica…

Julian Alvarez (23), igrač Manchester Cityja, je zbog nastupa za klub i reprezentaciju ove sezone odigrao više od 70 utakmica, uz putovanja preko oceana, pripreme i prijateljske utakmice.

GRAĐANI SLAVE /

Manchester City osvojio Ligu prvaka, Inter promašivao nemoguće

Četiri trofeja za Alvareza

On je postao prvi nogometaš u povijesti koji je u istoj sezoni osvojio Kup/Ligu prvaka, prvenstvo, nacionalni kup i Svjetsko prvenstvo. Alvarez je ujedno bio i drugi strijelac Cityja ove sezone sa 17 golova, a nastupio je 59 puta za klub.

Na Svjetskom prvenstvu je bio treći strijelac, postigavši dva gola protiv Hrvatske u polufinalnoj pobjedi 3:0 te po jedan protiv Poljske i Australije.

Devet igrača prije njega je iste sezone postalo europski prvak s klubom i svjetski prvak s reprezentacijom, ali Alvarez je jedini koji je tome dodao i domaću dvostruku krunu. Unatoč tome, Alvarez nije ušao u igru u finalu Lige prvaka u Istanbulu.