OVO SE ČEKALO, BRAVO DEČKI! / Ajax slavio po prvi put ove sezone u dvije uzastopne utakmice, zaigrala dva Hrvata

Prvi put ove sezone nogometaši Ajaxa su u prvenstvu spojili dvije pobjede, nakon što su u dvoboju 11. kola porazili Heerenveen sa 4-1.

5.11.2023.
20:47

"Kopljanici" su sredinom tjedna u zaostalom susretu porazili Volendam sa 2-0, a u nedjelju u susretu 11. kola i Heerenveen sa 4-1. Bila je to tek treća pobjeda Ajaxa ove sezone u prvenstvu.

TRIJUMF S IGRAČEM MANJE /

Erceg se vratio sa stilom: Nakon sukoba s trenerom donio Istri drugu pobjedu u sezoni

Domaćin je poveo u 25. minuti golom Stevena Bergwijna, a u 42. minuti je Brian Brobbey zabio za 2-0. U posljednjim trenucima prvog dijela gosti su smanjili preko Luuka Brouwersa.

Heerenveen je u 81. minuti bio korak do izjednačenja, ali je Osame Sahraoui pogodio stativu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Chuba Akpom pogodivši u 84. minuti za 3-1, da bi isti igrač u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4-1.

Josip Šutalo je odigrao cijeli susret za Ajax, Borna Sosa je ušao u igru u 83. minuti, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Ajax je ovom pobjedom napredovao na 11. mjesto sa 11 bodova, dok je Heerenveen na 13. poziciji sa 10 bodova.