'To je suđenje za kriminal u hrvatskom nogometu'
Španjolski mediji, ugledni britanski BBC, agencija AFP i niz medija širom Europe već danima pišu o suđenju vodećim ljudima Dinama zbog izvlačenja novca iz Dinama, no navode kako ni Modrić ni Lovren nisu osumnjičeni za kriminalne radnje.
Na županijskom sudu u Osijeku traje proces Zdravku Mamiću i suoptuženima za izvlačenje 116 milijuna iz Dinama i 12,2 milijuna kuna šteta učinjene državnom proračunu poreznim malverzacijama.
Pišu tek kako se očekuje da će Modrić svjedočiti o okolnostima svog transfera 2008. iz Dinama u Tottenham, a Lovren o svom transferu iz Dinama u Lyon 2010. godine za 9.5 milijuna eura.
BBC piše da se sudi bivšem Dinamovom šefu Zdravku Mamiću i još trojici, među kojima i njegovom bratu Zoranu, bivšem treneru prve momčadi, te "bivšem direktoru Damiru Vrbanoviću", za kojeg ne navode da je i izvršni predsjednik HNS-a.
403 Forbidden