FANTASTIČNA PREDSTAVA / Messi potopio Atletico

Nogometaši Barcelone pobijedili su domaći Vicente Calderon Atletico s 3-1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

7.1.2009.
7:22

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu Vicente Calderon domaći Atletico s 3-1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

Barcelona je i u ovoj utakmici potvrdila da joj trenutno nema premca u Španjolskoj, a njezin argentinski dragulj Lionel Messi izmamio je ne samo pljesak, već i ovacije Calderona kada je u 81. minuti izašao iz igre. Njegovu briljantnu partiju nagradili su i Atleticovi navijači, iako je Argentinac s tri pogotka uništio njihov klub i uskratio im nade da će njihova momčad izboriti plasman u četvrtfinale.

Messi je bio strijelac u 12., 57. i 79. minuti. Drugi je gol zabio iz penala kojeg je sam i izborio, a Heitinga je zbog prekršaja nad njim zaradio izravni crveni karton. Strijelac za Atletico bio je Ujfalusi u 69. minuti.

Uzvratna utakmica na stadionu Camp Nou u Barceloni trebala bi, po svemu sudeći, biti samo formalnost.