SJAJNA VOŽNJA /

Leona Popović napravila rezultat karijere u slalomu

Leona Popović sjajnom vožnjom u austrijskom Schladmingu ostvarila je rezultat karijere ali i hrvatskog skijanja.

11.1.2022.
22:22
AP Images

Leona Popović zauzela je šesto mjesto u austrijskom Schladmingu na utrci Svjetskog kupa. Time je ostvarila najbolji rezultat za hrvatsko žensko skijanje u posljednjih 12 godina.

Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je prvo mjesto i ispisala povijest svojom 47. slalomskom pobjedom karijere. Drugo mjesto zauzela je Petra Vlhova iz Slovačke, a treća je bila njemica Lena Duerr. Leona Popović za prvim mjestom zaostala je 1.37 sekundi.

Popović je nakon prve vožnje bila 12., te se odmah dalo naslutiti kako će postići dobar rezultat. Dosadašnji rezultat karijere za mladu Leonu Popović bilo je sedmo mjesto na sljemenskoj utrci.

Zrinka Ljutić i Andrea Komšić napravile su grešku u prvoj vožnji, te Zrinka Ljutić nije uspjela završiti prvu vožnju, dok je Andrea Komšić Zauzela 50. mjesto

Leona Popović nakon ove utrke skočila je za dva mjesta u ukupnom slalomskom poretku, te sada zauzima 11. mjesto.