NADIGRALI IH BLAZERSI /

Lakersi upisali 12. poraz u nizu

Istovremeno je objavljeno da je utakmica, prva ove sezone, između New York Knicksa i Brooklyn Netsa koja se trebala igrati u četvrtak u Barclays Centru odgođena zbog uragana Sandy. Utakmica će biti premjšetena na neki kasniji datum iako nije rečeno za kada.

1.11.2012.
10:06
AP

NEW YORK - Los Angeles Clippersi su novu sezonu otvorili u srijedu pobjedom od 101-92 na svom terenu nad Memphis Grizzliesima.

Chris Paul je Clipperse doveo u vodstvo 93-88 sa šest uzastopnih pogodaka u završnici utakmice. Pridošlica u redovima Los Angelesa JamalCrawford odveo je domaću momčad do pobjede kada je u zadnje tri minute utakmice ubacio tricu i polaganje za vodstvo Clippersa od 98-90.

Crawford je bio i najučinkovitiji igrač sinoć sa 29 pogodaka.

RudyGay je predvodio Memphis sa 25 pogodaka, dok je MarcGasol dodao 20.

Clippersi su nadigrali suparnika u zadnjih 12 minuta 28-15. Paul je utakmicu završio sa 12 pogodaka i 12 asistencija.

JamesHarden je dostojanstveno proslavio potpisivanje produljenje ugovora vrijednog 80 milijuna dolara na još pet godina sa svojim novim klubom Houstonom koji je u srijedu u Detroitu bio bolji od domaćina Pistonsa 105-96.

Bivši igrač Oklahoma Cityja, zabio je 37 koša uz 12 asistencija na prvoj utakmici s Rocketsima. Harden, koji je proglašen najboljim šestim igračem prošle sezone dok je igrao u Thunderu, upisao je i šest skokova.

Los Angeles Lakersi su pak sinoć upisali svoj drugi poraz od Portlanda od 116-106 u isto toliko utakmica od početka sezone.

DwightHoward je dobro igrao sa 33 pogotka, 14 skokova i 5 dodavanja, ali je SteveNash morao napustiti teren nakon ozljede koljena nakon što je u 16 minuta zabio samo dva koša i imao četiri dodavanja. Lakersi su imali 25 izgubljenih lopti.

Ovo je 12 poraz zaredom za momčad koja je osvojila 16 naslova prvaka NBA od doigravanja na kraju prošle sezone i računajući utakmice iz predsezone.

"Gradonačelnik Bloomberg nas je obavijestio da nakon analiza štete koju je počinila Sandy osjeća da je u najboljem interesu grada New Yorka, momčadi i navijača da se odgodi utakmica između Knicksa i Netsa", izjavio je zamjenik povjerenika NBA AdamSilver.

I dok Barclays Centar nije oštećen u prolasku superoluje koja je pogodila istočnu obalu SAD-a, newyorška podzemna željeznica je potopljena zbog čega je promet u i oko grada u bloakdi.