IPAK POVEĆAO PREDNOST / Kostelić 18-ti u veleslalomu

Ivica je slabijom vožnjom završio daleko od postolja. Pobjednik je Švicarac Carlo Janka. Kostelićev konkurent, Norvežanin Svindal osvojio je tek devet bodova.

5.3.2011.
12:38

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić slabije je odradio veleslalom u Kranjskoj Gori. Zavšio je tek na 18-om mjestu, ali je svejedno povećao prednost nad najvećim konkuretnima.

Norvežanin Aksel Lund Svindal osvojio je tek devet bodova, a Švicarac Didier Cuche nije se ni pojavio u Sloveniji.

Pobijedio je Švicarac Carlo Janka, a do senzacionalnog drugog mjesta sa samo dvije stotinke zaostatka stigao je Francuz Alexis Pinturault koji je u prvoj vožnji bio tek 16-ti. Treći je bio Amerikanac Ted Ligety s dvanaest stotinki zaostatka.

Ivica Kostelić se "skiju po skiju" približava velikom Kristlnom globusu. U Kranjskoj gori zaradio je 13 bodova te u ukupnom poretku vodi s 1307 bodova. Švicarac Didier Cuche za Ivicom zaostaje 582 boda, a treći je Svindal s 585 bodova zaostatka. Do kraja sezone je osam utrka.