VRUĆI CURRY ODVEO PRVAKE DO 11. POBJEDE ZAREDOM: / Bogdanović je bio raspoložen, ali baš ništa nije mogao protiv prvaka

Curry je opet imao namještenu ruku

29.1.2019.
8:55

Jedanaestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi upisali su aktualni prvaci Golden State Warriorsi nakon što su susret kod Indiana Pacersa okončali s uvjerljivih 132-100 u svoju korist. Posebno zastrašujuće zvuči poruka prve zvijezde branitelja naslova Stephena Curryja koji je nakon ogleda kazao da ova momčad 'može bolje'...

On sam, pak, teško da je mogao puno bolje u odigranih 27 minuta. Ubacio je prvih osam pokušaja, odnosno prvih šest pokušaja za tri poena, uključujući i onaj sa devet metara za 69-48 na poluvremenu. Ukupno je gađao 10 od 13 iz igre, imao šest skokova i tri asistencije, a u večeri u kojoj su petorica igrača Warriorsa ubacila 15 ili više poena, najbolji napadački učinak za momčadi uz Curryja imao je DeMarcus Cousins (22 poena za 25 minuta).

Bogdanović 15, Hezonja 9

U najuvjerljivijem porazu Pacersa ove sezone nastupio je i Bojan Bogdanović koji je uz Mylesa Turnera (16 koševa) i bio najbolji strijelac poražene momčadi. S 3-6 za tricu i 5-13 ukupno stigao je do 15 poena.

Jednako lošu večer imao je Mario Hezonja čije su New York Knickse sa 101-92 svladali Charlotte Hornetski koji su dobili čak 63 poena od igrača s klupe. Hrvatski košarkaš odigrao je nepunih 26 minuta za Knickse i uz šut 4-11 stigao do učinka od devet poena, četiri skoka i dvije asistencije.

NBA liga, rezultati:

Charlotte Hornets - New York Knicks 101-92 Indiana Pacers - Golden State Warriors 100-132 Boston Celtics - Brooklyn Nets 112-104 Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 92-95 LA Clippers - Atlanta Hawks 118-123