Zadrani se izvukli / Višnjik proslavio drugu pobjedu: Žorić donio Zadru produžetak, a Little i Bašić dokrajčili Olimpiju

Zadar je gubio 71:75 40 sekundi prije kraja, ali je uspio preko Olimpije doći do druge domaće pobjede.

4.1.2019.
22:13
Dino Stanin/PIXSELL

Trebao je dobro Zadar zapeti da svojim navijačima, koji su u lijepom broju u petak navečer pohodili Višnjik, podari tek drugu domaću pobjedu u ABA ligi. U Krešin dom stigla je ekipa koja u šest pokušaja nije nikoga pobijedila u gostima, a protiv Zadra je definitivno bila najbliže, no na prvu će morati otići na neko drugo mjesto.

Uz početnu dobru Dašićevu partituru pa i ulazak Luke Žorića u devetoj minuti momčad Ante Nazora vukao je Amerikanac Vaughn koji je najveću pomoć imao u Božiću i sunarodnjaku Littleu. Iako domaćini nisu imali rješenje za Lapornika, u 27. minuti činilo se da počinju polako lomiti goste (53:42), ali tada se razigrao Luka Šamanić i svojom serijom vratio Slovence u život.

Odolijevao je Zadar do posljednjih pet minuta kada je Olimpija povela sa 66:64, a u posljednjih 40 sekundi imala i +4. Tada je Žorić u svom debiju s dva ubačaja poništio tu prednost, a budući da pet sekundi prije kraja gosti iz Ljubljane nisu uspjeli izvesti loptu sa strane, Zadrani su dobili loptu za pobjedu. Međutim, Littlea nije poslušala, pa se otišlo u produžeak u kojemu Bašić i Little nisu dali protivniku novu priliku.