Košarkaši Miami Heata pobijedili su po peti put zaredom na domaćem parketu Boston Celticse. Imao je Miami u jednom trenutku i dvadesetak poena razlike, ali je na kraju morao 'čupati' pobjedu.

28.12.2011.
11:33

Iako je LeBron James bio najbolji strijelac u 115:107 pobjedi Miamija, zvijezda večeri je ipak bio novajlija Norris Cole koji je 14 od svojih 20 poena ubacio u posljednjoj četvrtini.

Boston je u dva navrata u posljednjim minutama utakmice stizao na samo tri poena zaostatka, ali je oba puta Cole imao odgovor. Dwayne Wade dodao je 24 koša i osam asistencija, a Chris Bosh 18 poena za Heat. S druge strane najbolji u redovima Celticsa bili su Ray Allen sa 28 koševa, te Rajon Rondo sa 22 i čak 12 asistencija. Paul Pierce i ovu je utakmicu odsjedio u odijelu na klupi zbog bolne pete.

Los Angeles Lakersi upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni iz tek trećeg pokušaja. Žrtve su bili košarkaši Utah Jazza koji su u gradu Hollywooda pali sa uvjerljivih 96:71.

Kobe Bryant predvodio je Lakerse sa 26 poena, a njemu je uvelike pripomogao Pau Gasol koji je dodao 22 uz devet skokova. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Paul Millsap sa 18 koševa i 10 skokova.

Portaland Trail Blazersi upisali su i drugu pobjedu u sezoni protiv Sacramento Kingsa. Blazersi su slavili sa 101:79 ponajviše zahvaljujući dvojcu Gerald WallaceLaMarcus Aldridge.

Wallace je ubacio 25 koševa, uhvatio osam skokova i podjelio pet asistencija, dok je Aldridge ubacio 24 poena i osam puta skočio za loptu. Francuz Nicolas Batum dodao je 15 koševa s klupe. Gosti, kod kojih je najraspoloženiji bio DeMarcus Cousins sa 16 poena i 11 skokova, su se puno mučili sa šutom u drugom poluvremenu, te su napravili čak 27 prekršaja i izgubili 18 lopti u cijelom susretu.

New Jersey - Atlanta 70-106 (Brooks 17p / M. Williams 16p, 9s, Pachulia 13p, 11s) Miami - Boston 115-107 (James 26p, 6s, 5a, Wade 24p, 8a, Cole 20p 4s, 4a / Allen 28p, Rondo 22p, 12a) Milwaukee - Minnesota 98-95 (Jennings 24p, Jackson 16p / Love 31p, 20s) Portland - Sacramento 101-79 (Wallace 25p, 8s, 5a, Aldridge 24p, 8s / Cousins 16p, 11s) LA Lakers - Utah 96-71 (Bryant 26p, 8s, 5 a, Gasol 22p, 9s / Millsap 18p, 10s)