DRAMA U BEOGRADU / Split dugo prijetio pa na kraju izgubio od Crvene zvezde i ostao bez doigravanja ABA lige

Zvezda je ovom pobjedom zadržala male, ali ipak šanse za dolazak na prvo mjesto ljestvice

17.4.2023.
22:01
Ivo Cagalj/PIXSELL

Košarkaši Splita dugo su vremena prijetili Crvenoj zvezdi, ali su na kraju poraženi u Beogradu 74-83 (21-23, 15-16, 25-24, 13-20), u susretu posljednjeg 26. kola regionalne ABA lige.

LIGA ZA PRVAKA /

Split slavio protiv Zadra u dalmatinskom derbiju: Shorter ponovno sjajan

Tri četvrtine Splićani su mučili favoriziranog domaćina te su prijetili euroligaškoj momčadi da će, nakon Zadra i Cibone, slaviti protiv njih ove sezone u ABA ligi.

Crvena zvezda je cijelo vrijeme vodila, ali sve do zadnje dionice ta je prednost bila minimalna. Početkom zadnje četvrtine Crvena zvezda je napravila seriju 16-2 i time ipak slomila Splićane koji su zbog toga ostali bez šanse za ulaskom u doigravanje. Ovaj rezultat je, pak, odgovarao Zadru koji će nastupiti u doigravanju, ali još treba pričekati ostatak rezultata kako bi se vidjelo s koje pozicije.

Crvena zvezda je ovom pobjedom zadržale male, ali ipak šanse za dolazak na prvo mjesto ljestvice. Najbolji igrač u domaćem sastavu je bio Filip Petrušev s 25 poena i šest skokova.

Kod Splita je Shannon Shorter ubacio 21 poen uz pet skokova i šest asistencija. Lewis Sullivan je dodao 18 uz šest skokova.

Ranije tijekom ponedjeljka košarkaši Zadra nisu uspjeli zaustaviti Partizan, najbolju momčad ABA lige. Momčad iz Beograda je slavila u Zadru 88-78 (24-15, 25-15, 15-25, 24-23).

Na vrhu ljestvice je Partizan s omjerom 23-2. Slijedi Crvena zvezda s 21-3 i utakmicom manje te Budućnost s 18-7 i Cedevita Olimpija sa 17-8. Zadar je trenutačno sedmi s omjerom 11-15, dok je Split na omjeru 10-16.