KAKAV PEH / Spektakularna noć u NBA-u: Odigrana je utakmica s najvećim brojem poena u povijesti, a Zubac ju je morao propustiti

Iako su Clippersi pred svojim navijačima tri minute prije kraja imali 11 poena prednosti, Sacramento je iskoristio njihove poklone u napadu

25.2.2023.
8:54

Spektakularna noć sinoć u NBA-u! Los Angeles Clippersi i Sacramento Kingsi priredili su pravu košarkašku poslasticu s postignutim 351 poenom, što je drugi najveći broj poena u povijesti NBA lige. Prvo mjesto zadržali su Detroit i Denver, čiji je dvoboj 1983. s tri produžetka završio rezultatom 186:184 za Pistonse.

Iako su Clippersi pred svojim navijačima tri minute prije kraja imali 11 poena prednosti, Sacramento je iskoristio njihove poklone u napadu, a spasio se i pri kraju drugog produžetka, u kojem je zaostajao minus šest.

U drugom produžetku su vodili 175:169 i onda u zadnje dvije minute nisu postigli koš, a Nicolas Batum je promašio tricu u zadnjoj sekundi za pobjedu.

POSTOJE SLIČNOSTI /

Ivica Zubac kao Isus Krist: Hit objava na društvenim mrežama raspametila, Hrvat se našao u središtu opake zezancije

Zubac morao propustiti utakmicu

Clippersima nije bio dovoljan ni klupski rekord od 26 postignutih trica, kao ni 44 poena Kawhija Leonarda. Paul George je zabio 34, ali nije ulazio na parket u produžecima jer igra pod liječničkim ograničenjem minutaže. Ivica Zubac ovaj povijesni susret propustio je zbog ozljede lista, što mu je prva utakmica koju je propustio nakon više od dva mjeseca.

Trener Tyronn Lue je rekao da Zubac posljednja dva dana nije mogao trenirati, ali je dodao da ozljeda nije ozbiljnije prirode te da se povratak 25-godišnjeg centra u momčad očekuje vrlo brzo.

Lijep doček za Šarića

Dario Šarić je s Oklahoma Cityjem poražen na gostovanju kod svoje bivše momčadi, ali su ga zato navijači u Phoenixu vrlo toplo dočekali. Tijekom poluvremena je na videozidu pušten video s njegovim "highlightsima" u dresu Sunsa, nakon čega su ga gledatelji nagradili pljeskom. Šarić je na terenu proveo 12 minuta, ostvarivši osam poena, četiri skoka i asistenciju.