Repeša napokon uspio probuditi Vukove

Košarkaši Cibone nakon tri uzastopna poraza u regionalnoj ligi konačno su ostvarili pobjedu. Prvo slavlje od povratka Jasmina Repeše na klupu stiglo je u 15. kolu kod Krke sa 86:77.

10.1.2012.
20:44

Nakon poraza u Draženovom domu od Radničkog novi strateg Cibone Jasmin Repeša u drugoj utakmici kako vodi momčad upisao je i prvu pobjedu. U 15. kolu ABA lige Zagrepčani su na gostovanju kod slovenske Krke u Novom Mestu ostvarili 8. ligašku pobjedu rezultatom 86:77. Cibona je već u prvoj četvrtini izgradila veliku prednost 28:11 koju niti u jednom trenutku domaćini nisu ozbiljnije ugrozili. U tom periodu Vukove je krasio izrazito visok postotak šuta koji nije posebno narušen niti u nastavku.

Prvo ime Cibosa bio je Barbour s 22 koša i gotovo savršenim šutom (za dva poena 7:7, za tri poena 1:2, slobodna bacanja 5:6), dok su Rudež i Rozić dodali po 12 ubačaja, s tim da je Rozić imao i 8 skokova. Dvocifren je još bio i Žižić s 10 poena i stopostotnim šutom (za dva 3:3, slobodna bacanja 4:4). Kod Krke, bolji od ostalih, Hansbrough sa 16 koševa.