EL CLÁSICO / Hezonja ostavio Barcelonu bez finala, ali jedan njihov igrač ostao je bez još nečega, nećete vjerovati o čemu je riječ

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je u dresu Reala protiv svog nekadašnjeg kluba postigao 14 koševa, ugrabio devet skokova i imao dvije ukradene lopte, čime je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu madridske momčadi.

19.5.2023.
22:48
profimedia

Košarkaši Real Madrida i grčkog Olympiacosa borit će se za naslov pobjednika Eurolige u nedjeljnom finalu završnog turnira u litavskom Kaunasu, nakon što su Madriđani u polufinalu svladali Barcelonu sa 78-66, a Olympiacos sa 76-62 bio bolji od Monaca.

GUSARI SLAVE /

Prva finalna utakmica hrvatske malonogometne lige: Nepotrebni incidenti, gnjusna skandiranja i eurogol za pobjedu

Hezonja je ubacio posljednjih pet poena na utakmici: 35 sekundi prije kraja pogodio je tricu za 76-66, a 20 sekundi prije isteka vremena položio je za konačnih 78-66.

Prvo ime Reala bio je centar Walter Tavares sa 20 poena i 15 skokova, a Sergio Rodriguez je spojio 12 koševa i pet asistencija.

Barcelona je na poluvremenu imala šest koševa prednosti (42-36), ali je Real odličnom obranom u nastavku utakmice došao do preokreta, limitiravši suparnike na samo 21 koš u drugih 20 minuta.

Kod Katalonaca je razočaravajuću utakmicu odigrao Nikola Mirotić koji je ubacio svega tri poena (šut 1/10 iz igre, 0/7 za tricu). Alex Abrines je bio najbolji u Barceloni sa 16 koševa, a Nicolas Laprovittola je postigao 12 poena.

Tako će se Barcelona i Monaco u nedjelju (16 sati) boriti za treće mjesto u uvertiri velikog finala, u kojem će se od 19 sati za pobjednički pehar sučeliti Real Madrid i Olympiacos.

Kraljevskom klubu će to biti 20. finale u povijesti Kupa prvaka i Eurolige u kojem će tražiti svoj 11. naslov. Olympiacos će u svom devetom finalu pokušati doći do četvrtog trofeja namijenjenog klupskom prvaku Europe.

Nesretnu Barcelonu pogodila je i situacija koja je zadesila njihovog igrača Rokasa Jokubaitisa. Naime, on je prilikom nezgodnog pada licem udario u parket i dva prednja zuba su mu puknula na pola.

Začudo, Jokubaitis se smijao kao da se ništa nije dogodilo. Vjerujemo da je nakon utakmice njegovo raspoloženje splasnulo, ostao je bez finala, a i bez zubiju.