NOVA SLAVLJA / Prvenstvo Hrvatske: Pobjede Zadra, Cibone i Dubrave

Zadar je bio bolji od Alkara sa 106-73, Cibona je pobijedila Škrljevo 76-58, dok je Dubrava porazila Zabok 95-88

11.10.2023.
22:27
Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra, Cibone i Dubrave ostvarili su pobjede u susretima trećeg kola prvenstva Hrvatske. Zadar je bio bolji od Alkara sa 106-73, Cibona je pobijedila Škrljevo sa 76-58, dok je Dubrava porazila Zabok sa 95-88.

UŽIVA U ŠPANJOLSKOJ /

Budimir na putu da postane legenda kluba: 'Jedan od onih koje želiš'

Aktualni prvak Zadar nije imao previše problema s Alkarom. Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio sa čak 17 razlike (34-17). Na poluvremenu je bilo +23, nakon treće dionice 26 razlike, a na koncu je završilo 107-73.

Kod Zadra šestorica igrača su upisala dvoznamenkati broj koševa, predvodili su ih Krševan Klarica sa 16 koševa, 11 skokova i osam asistencija, te Adem Mekić i Ivan Njegovan sa po 15 koševa. Kod Alkara su najefikasniji bili Hrvoje Vučić sa 17 koševa, te Michael Green sa 13 koševa.

Vojo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Uvjerljiva je bila i Cinona. Vukovi su odlično otvorili susret i nakon prve četvrtine vodili su 27-14. Prva se četvrtina pokazala ključnom, jer smo u preostale tri dionice gledali izjednačenu igru u kojoj je Cibona bila bolja s pet razlike (49-44).

Kod Cibone su bili najbolji Ivan Perasović sa 25 koševa, 12 skokova i četiri asistencije, te Krešimir Radovčić sa 23 koša i pet asistencija. Na suprotnoj strani Karlo Uljarević je zabio 27 koševa uz 10 skokova i četiri asistencije.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

Dubrava je porazila Zabok sa 95-88. Kod domaćina najefikasniji su bili Toni Ročak sa 28 koševa i sedam skokova, te Mihael Kos sa 20 koševa. Goste su predvodili Dino Cinac sa 20 koševa i 11 skokova, te Antonio Sikirić sa 15 koševa.

U prvom susretu trećeg kola Dinamo je u utorak kao domaćin, s uvjerljivih 106-61 pobijedio Bosco.

Prvi strijelac Dinama bio je Ivan Nakić-Vojnović s 19 poena, a ostvario je i šest skokova. Ivan Vrgoč je dodao 14 uz osam skokova, dok je Hrvoje Garafolić ubacio 12 koševa, a imao je šest asistencija i četiri skoka. Kod Bosca je prvi strijelac bio Toni Jelenković s 15 poena.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na platformi Voyo.

Nakon tri kola vode Dinamo i Zadar sa omjer 3-0.