Domace momcadi dobile su sve tri odlucujuce, sedme utakmice prvog kruga doigravanja NBA lige u subotnjim ogledima.

4.5.2014.
12:54

Indiana Pacersi, vodeca momcad Istocne konferencije u osnovnom dijelu lige, pobijedili su u sedmom ogledu prvog kruga Atlanta Hawkse 92:80, te su s 4:3 u pobjedama prosli u polufinale u kojem ih ocekuje Washington.

Hawksi su dvije minute prije kraja prve cetvrtine poveli s 23:17, ali su Pacersi okoncali tu cetvrtinu serijom 7:0 i vodstvom 24:23. Utakmicu su prelomili u periodu od 10 minuta u drugoj i trecoj cetvrtini, kada su od zaostatka 34:33 napravili seriju 24:6 i pobjegli na vodstvo 57:40.

Indiana je pobjednicki rijesila prvu domacu sedmu utakmicu u doigravanju u povijesti kluba. Paul George postigao je 30 koseva za Indianu, sto mu je osobni rekord karijere u doigravanju. Imao je 11 skokova. Lance Stephenson ubacio je 19 koseva uz 14 skokova i 5 asistencija.

Atlanta Hawksi su svoju sansu za prolaz propustili u sestom ogledu na svom terenu, u kojem su tri minute prije kraja vodili s 5 koseva prednosti. U sedmoj utakmici su ih predvodili Kyle Korver s 19 poena, Jeff Teague sa 16 i Paul Millsap s 15 uz 17 skokova.

Oklahoma City je pred svojim navijacima rijesio seriju protiv Memphisa pobjedom 120:109. Gostujuca momcad, koja je igrala bez najboljeg strijelca, suspendiranog Zacha Randolpha, dobila je prvu cetvrtinu 36:27, ali je u nastavku domacin okrenuo dvoboj u svoju korist. Kevin Durant ubacio je 33 kosa uz 8 skokova za Thunder. Pogodio je svih 5 trica koje je sutnuo na utakmici! Russell Westbrook je upisao triple-double ucinak, 27 koseva, 10 skokova i 16 asistencija. Marc Gasol bio je najbolji strijelac Memphisa s 24 kosa. Mike Conley je dodao 20 uz 9 asistencija.

Oklahoma City ce u polufinalu igrati protiv LA Clippersa, koji su dobili odlucujuci sedmi susret kod kuce protiv Golden Statea 126:121.

Warriorsi su vodili 32:22 nakon prve cetvrtine, 64:56 na poluvremenu, a zadnje vodstvo imali su dvije minute i 22 sekunde prije kraja ogleda kada su poveli 109:108.

Zavrsnica je pripala Clippersima koje su predvodili Blake Griffin s 24 kosa i Chris Paul s 22 uz 14 asistencija. Jamal Crawford takoder je postigao 22 kosa za domaci sastav. Stephen Curry bio je s 33 kosa, 5 skokova i 9 asistencija prvo ime Golden Statea.